• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’yi şirketleşme kurtaracak

KSK’yi şirketleşme kurtaracak

29.04.2018, 00:00

Şirketleşerek düzlüğe çıkılacağını her fırsatta ifade eden Başkanı Sancak, “ takımı kurumsal bir şirkete devredilmeli” dedi

Karşıyaka'ya yaklaşık 3 milyon lira ödeyerek kulübün yabancı oyunculardan dolayı puan silme cezası almasına engel olan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, şirketleşmenin arkasında olduğunu tekrarladı.

Karşıyaka'nın Atatürk'ün armasına Türk bayrağını verdiği 3 takımdan biri olduğunu belirten Sancak, "Karşıyaka bu şehrin 106 yıllık önemli bir takımıdır. KSK 3. Lig'e düştü, kulübün 55 milyon lira civarı borcu var. Bir şirketin sahip çıkması gerekiyor, kurtuluşunu böyle görüyorum. Karşıyaka futbol takımı her şirketin uğraşacağı bir takım değil. Ama bir transfer için 20-25 milyon lira gibi kaynak yaratılması gerekiyor. Taşıma suyla değirmen dönmez. Kulübün bütün branşları batar 5 sene sonra kulüp kalmaz. Tek çare basketbol şubesinin şirketleşmesi, kulübe gelir getirmesi. Ben bunun aslında Yaşar Grubu'nun görevi olduğunu düşünüyorum. Ama eğer yapmazlarsa birileri bunu yapacak, o ben mi olurum başkası mı onu zaman gösterecek. İzmir'de para kazanan bütün şirketlerin bütçelerinden bu kulüplere her sene bu kaynağı ayırması gerekiyor" diye konuştu.

KSK’yi şirketleşme kurtaracak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN