• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Buca’nın eli boş kaldı

Buca’nın eli boş kaldı

13.07.2018, 00:44

Sarı-lacivertliler, altyapısından yetiştirdiği ancak Altınordu’ya verdiği futbolcuların bir bir dev kulüplere gitmesine hayıflanıyor

Ekonomik sıkıntı içinde 3. Lig'e düşen, kulübe yönetim bile bulmakta güçlük çeken Bucaspor, kendi altyapısında eğitim gören ve daha sonra Altınordu'ya giden oyuncuların yüksek bonservis bedelleriyle dev kulüplere gitmesine seyirci kaldı. Altınordu ve Bucaspor arasında 2012 yılında yapılan anlaşma nedeniyle sarılacivertliler eski oyuncularından yetiştirme tazminatı alamadı. 2007 yılında Bucaspor Futbol Akademi'yi kuran Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, 2011'de dönemin Bucaspor Başkanı Mehmet Bektur'la ters düştü, istifa ederek kulüpten ayrıldı ve Altınordu Futbol Yatırımları AŞ'yi kurdu. Özkan, Bucaspor'dan alacağı 12 milyon TL karşılığında yetiştirdiği 82 çocuğu tüm haklarıyla birlikte Altınordu'ya aldı. O futbolculardan Çağlar Söyüncü Freiburg'a, Cengiz Ünder Roma'ya, Berke Özer ve Barış Alıcı da Fenerbahçe'ye gitti. Bu transferlerden Altınordu yaklaşık 60 milyon lira kazanırken Bucaspor hiç pay alamadı.

KURTULUŞ ÖNERGESİ

Bucaspor'un 16 Temmuz'da yapılacak olağanüstü kongresinde Bucaspor Futbol Akademi yönetimi, üyelere yeni bir önerge sunacak. Akademi Başkanı İbrahim Ülgen, altyapıdan yetişip başka kulüplere transfer olan futbolculardan elde edilecek gelirin yüzde 25'inin altyapıya aktarılması yönünde önerge sunacaklarını söyledi.

Ülgen, "Zamanında Seyit Mehmet Özkan'ın getirdiği ancak uygulanmayan bir anlaşmayı hayata geçirmek istiyoruz. Akademinin geliri yok, ayakta durması zor. Önergemizin kabul edilmesi Bucaspor'un kurtuluşu, aksi ise bitişi olacaktır" dedi.

Buca’nın eli boş kaldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN