• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

24 saatlik başkan

24 saatlik başkan

21.07.2018, 18:42 Güncelleme Tarihi: 22.07.2018,00:52

Bucaspor'da pazartesi günü yapılan olağanüstü kongrede kulübün kayyuma kalmaması için adaylığını açıklayan ve başkan seçilen İrfan Bal, Buca'nın tarihine geçti.
Bal'ın seçilmesinin ardından 1928 Bucaspor Taraftarları Derneği Başkanı Mehmet Aydın'ın, kulübü işgal edip, "Yeni başkan benim" açıklamasının ardından yeni başkan İrfan Bal, İzmir ekibine sadece 24 saatliğine başkanlık yaptı. İrfan Bal ve yönetimi, genel kuruldan bir gün sonra Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'ya kulübün anahtarını teslim ederek istifa ettiğini bildirdi.

BÖYLE OLMAMALIYDI

İrfan Bal, daha önceden aldığı istifa kararını dün kamuoyu ile paylaştı. Bal şunları söyledi:

"Hiç kimsenin aday olmadığı genel kurulda elimi taşın altına çekinmeden koydum. Kongre sürecine kadar kulübümüzün ihtiyaçlarını karşıladık. Ekonomik destek için başta Buca Belediye Başkanımız, birçok kişi ve kurum destek vereceklerini beyan etti. Ancak yaşanan olaylar bizi ve destekçilerimizi derinden etkiledi. Çok üzgünüz. Bucaspor'a yeni sezonda başarılar diliyoruz."

KULÜP, ÜLGEN'E TESLİM EDİLDİ

Bucaspor Gençlik Geliştirme Derneği Başkanı İbrahim Halil Ülgen, 6 Ağustos'ta gerçekleşecek olağanüstü genel kurula kadar görevi üstleneceklerini söyledi. Ülgen yaptığı açıklamada, "Bucaspor'un uzun süreden beri gelen sıkıntılarının daha kötü bir hal almasından dolayı duyarsız kalamazdık. Belediye Başkanı Levent Piriştina'nın önderliğinde görüşme yapıp, ağır bir yükün altına girdik. Gemiyi limana yanaştırmak adına ben ve yönetim kurulumuz görevi üstlendik. Pazartesi gününden itibaren kulübün üstündeki kara bulutları kaldırmak adına yoğun bir çalışma içine gireceğiz" dedi.

ŞERAFETTİN ÇIRACI

24 saatlik başkan haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN