• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Mesut ’a destek yağıyor

Mesut ’a destek yağıyor

23.07.2018, 23:39

Almanya Milli Takımı'nda oynayan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İngiltere'de görüşmesinin ardından maruz kaldığı ırkçı saldırılar sebebiyle Almanya Milli Takımı'nı bırakması büyük ses getirdi.

SOSYAL MEDYADAN DESTEK

Özil'in bu kararına Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den destek geldi. Twitter hesabından Mesut'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilmiş fotoğrafını paylaşan bakan Kasapoğlu, "Mesut Özil kardeşimizin sergilediği onurlu duruşu yürekten destekliyoruz" ifadesini kullandı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de Twitter hesabından Türk asıllı Alman futbolcu Özil'in, Almanya Milli Takımı'ndan ayrılarak faşizm virüsüne karşı en güzel golünü attığını belirterek, "Mesut Özil'i tebrik ediyorum. Yolun, bahtın açık olsun" dedi. Uğradığı ırkçı saldırılar sonrası Özil'e Türk vatandaşlarından büyük destek geldi. Özil, Erdoğan'ın İngiltere ziyaretinde çektirdiği fotoğraf nedeniyle Alman taraftarlar tarafından hedef tahtasına konulmuştu. Ağır eleştirilere maruz kalan Özil, Dünya Kupası'nda da başarısız bir performans ortaya koymuştu.

Mesut ’a destek yağıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN