• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

: Başkanlığı'na adayım

Nihat Özdemir: TFF Başkanlığı'na adayım

23.05.2019, 12:11 Güncelleme Tarihi: 23.05.2019,13:15

: daha iyi yerlere getirebilmek için başkanlığa aday oldum.

TFF Başkan Vekili Nihat Özdemir, federasyonun 1 Haziran'da yapılacak olağan seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Nihat Özdemir'in açıklamalarının satırbaşları:

YILDIRIM DEMİRÖREN'E TEŞEKKÜR EDİYORUM
"Yıldırım Demirören'e futbol ailemiz adına teşekkür ediyorum. Hüsnü Güreli Bey'e de yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum."

HEP BİRLİKTE ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTIK
"Ankaragücü'nün ardından uzun yıllar Fenerbahçe SK'de yöneticilik yaptım. TFF'de başkan vekili olarak görevimi sürdürmekteyim. Hep birlikte önemli işlere imza attık.

TFF BAŞKANLIK SEÇİMİNE ADAYIM
"Projeleri devam ettirmek, yeni projeler üretmek için 1 Haziran'da yapılan TFF başkanlık seçimine adayım. 4 yıl Türk futbolunu yönetmeye talibim. Tecrübem, bilgim, enerjimle Türk futboluna hizmet etmek istiyorum."

FUTBOL HER TOPLUM İÇİN MİLLİ DEĞERDİR
"Futbol her toplum için milli değerdir. Barış, hoşgörü ortamının bozulmaması şarttır. Bunun yolu saygıdan, sevgiden geçer. Adalet ararken adil olmaktan geçer, rakibe saygı duymaktan geçer. Lefterler, Hakkılar, Metinler, Özhan Canaydınlar gibi olmaktan geçer."

AMACIMIZ DÜNYA SIRALAMASINDA İLK 10'DA YER ALMAK
"Dünya sıralamasında ilk 10 arasında yer almasını sağlamak amacımızdır. Daha başarılı Türk futbolu için omuz omuza çalışmamız gerektiğine inanmaktayım. Yeni federasyonla çalışmalarımıza devam edeceğiz."

BÜTÜN KURULLARIMIZIN BAĞIMSIZ ÇALIŞMASINA ÖNEM VERECEĞİZ
"Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig ile birlikte hareket ederek düzeni sürdürmek istiyoruz. Bütün kurullarımızın tamamen bağımsız çalışmalarına önem vereceğiz. MHK, PFDK, Tahkim Kurulu Beylerbeyi'nde çalışmalarına devam edecektir."

SPONSORLUK GELİRİMİZİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAK
"Layık olan arkadaşlarımızı göreve getirmeye çalışacağız. Sponsorluk gelirlerimizi artırmak için çalışmalar yapacak, yeni komitelerle etkin bir çalışma ortamı yaratacağız."

YÖNETİM KURULU İŞLEYİŞE KARIŞMAYACAK
"Yönetim kurulu üyelerinden komitelerimizi oluşturacağız ancak yönetim kurulu arkadaşlarımız işleyişe karışmayacak, bu işleri profesyoneller yönetecek."

5 BÜYÜK ÜLKENİN FUTBOLUNU YAKINDAN ARAŞTIRACAĞIZ
"5 büyük ülkenin futbolunu yakından araştırmak istiyoruz. Bunun için komite kuracağız. Bu komitede yönetici arkadaşlar, kulüp temsilcileri hatta basından arkadaşlar olacak. Bu komitenin raporuna göre MHK için 3 yıllım master planı uygulamaya koyacağı"

VAR KAYITLARININ AÇIKLANMASINI DÜŞÜNMÜYORUZ
UEFA'nın IFAB kurallarına göre hareket edeceğiz. Bugünkü çerçevede VAR kayıtlarının açıklanmasını düşünmüyoruz. Ama bir değişiklik olursa bunu Türkiye'de de uygulamaya koyarız.

KULÜPLERE NEFES ALDIRACAK ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ
"Süper Lig'de birkaç kulüp dışında tüm kulüplerimizin finansal yapılarının bozuk olduğu bilinmektedir. Bununla ilgili bankalarla yeni planlama yaparak kulüplere nefes aldıracak çalışmanın içerisindeyiz. Önemli mesafeler aldık. Bankalarımız da bu projeye gerekli desteği veriyor. İnşallah bu işi çözeceğiz."

EKİBİMİZ KULÜP FORMASINI ÇIKARIP İŞ YAPACAK
"Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız kulüp ceketlerini dışarıya asarak oraya girecekler. Adaletten, rakip takıma saygı göstermekten başka çareleri de yok. Şu an çalışan, konularında uzman hale gelmiş arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımız içinde uluslararası platformda tecrübeli isimler var. Bu arkadaşları güçlendirerek daha etkin çalışma ortamı yaratacağız.

MHK, PFDK VE TAHKİM'DEKİ ARKADAŞLARIMIZDAN ŞÜPHEMİZ YOK
"MHK'de başkan ve yönetim kurulu üyelerinden, PFDK ve Tahkim'de çalışan arkadaşlarımızdan hem mesleki yeterlilik hem de dürüstlük açısından hiçbir şüphemiz yok."

AVRUPA'NIN BİRÇOK YERİNDE BİZDEKİ SİSTEM YOK
"Son teknoloji ile VAR sistemine geçtik. Emin olun Avrupa'nın birçok yerinde bizdeki sistem yok. VAR'da ilk sezonu geçirdik. Tabii ki hatalar olacaktır. Ama bunu azaltarak sıfıra indireceğiz. Başaracağız, şüphem yok. Sistem mükemmel, uygulamadaki hataları azaltarak devam edeceğiz. Hem VAR odasındaki arkadaşlarımız hem sahadaki arkadaşlarımız çalışarak bunu çözecek."

VAR SİSTEMİNE GÜVEN VAR
"Türk taraftarların şampiyonluk yarışında iptal edilen gollere itirazları olmadı. Sisteme güven var. Biz uygulamadaki hataları çözeceğiz. Türk hakemliği dünyada marka haline geldi. Cüneyt Hoca ve diğer arkadaşları sağ olsun."

FEDERASYONDA PROFESYONEL FUTBOLCU ARKADAŞLARIMIZ OLABİLİR
Federasyonda profesyonel futbolcu arkadaşımız olabilir de olmayabilir de ama kesinlikle olmaz diye bir kararımız yok. Önümüzdeki hafta UEFA Genel Sekreteri ülkemize gelecek ve kulüplerle görüşecek. Nasıl bir modele geçeceklerini açıklayacaklar.

ŞENOL GÜNEŞ'E GÜVENİM VE DESTEĞİM TAMDIR
Şenol Güneş'e güvenim ve desteğim tamdır.Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ta VAR kaydının olduğuna inanmıyorum. Önümüzdeki sezon da mevcut yabancı oyuncu kuralı ile devam edeceğiz. Ali Dürüst'ün yeni yönetimde olup olmayacağını şu an söyleyemem.

ERMAN TOROĞLU GİBİ İSİMLERİN DE GELİP HAKEM OLMASINI İSTERİM
Hakemliği cazip hale getirmemiz lazım ki bu kadroyu kaliteli insanlardan oluşturalım. Futbolu bırakmış Erman Toroğlu gibi isimlerin de gelip hakem olmasını isterim.

1. Lig kulüplerinin tamamı VAR sisteminin uygulanmasını istiyor. Amacımız buraya da getirmek. Ama bunun için zamana ihtiyaç var.

Nihat Özdemir: TFF Başkanlığı'na adayım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN