• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Uşak’a müjde

, kırmızı-siyahlıların başvurusunu onayladı. Uşakspor, UTAŞ’tan ayrıldı yeni yönetimin kurduğu, bünyesinde yer alan ve sadece spor üzerine faaliyet gösterecek Uşakspor A.Ş.’ye devredildi

Uşak’a müjde
Giriş Tarihi: 26.8.2019

ÜMİT YÖNEY

2. Lig Kırmızı Grup'ta yer alan ve sezon hazırlıklarını hızlı bir tempoda sürdüren Uşakspor beklediği müjdeli haberi aldı. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) gelen yazıyla, kulübün, bağlı bulunduğu eski şirketle olan ilişiği kesildi. Uşakspor, yeni yönetimin 14 Haziran 2019 tarihinde kurduğu, belediye bünyesinde yer alan ve sadece spor üzerine faaliyet gösterecek Uşak Spor Faaliyetleri ve Altyapı Yatırımları Anonim Şirketi'ne (Uşakspor AŞ) devredildi. Takımın, şehirdeki sportif temelleri güçlendirmeyi sağlayacak olan Uşakspor AŞ'ye taşınması ile Türkiye'de bir ilk de yaşanmış oldu. Uzun süreli çalışma sonucunda bir ilke imza atan Uşakspor yönetimi, kulüplerdeki devir teslim süreçlerine yeni bir sayfa açtı.

ŞİRKETTEN ŞİRKETE İLK DEVİR
Uşakspor yönetiminin, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın ve AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay'ın girişimleriyle, daha önce takımların sadece kulüpten derneğe veya dernekten kulübe devrine izin veren yönetmelik değiştirildi. Çıkarılan yeni yönetmelikle birlikte artık takımların şirketten şirkete devir işlemleri için yeni bir kapı açıldı. Federasyondaki kararla Türkiye'de ilk kez şirketten şirkete bir devir sağlanmış oldu. 5 sezondur Uşak Belediyesi'ne ait Utaş İnşaat Gıda Taşımacılık Turizm Temizlik İşletmecilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren Uşakspor, artık Uşak Spor Faaliyetleri ve Altyapı Yatırımları Anonim Şirketi bünyesinde faaliyetlerini devam ettirecek.

KAHRAMAN: YENİ BİR SAYFA AÇIYORUZ
UŞAKSPOR Kulüp Başkanı Hikmet Kahraman, titiz bir süreç yürütüldüğünü vurgulayarak, federasyon nezdinde uzun süren çalışmaların neticesinden memnun olduklarını kaydetti. Kahraman, "Devir işlemleri için başvurumuzu gerçekleştirdikten sonra her aşamanın yakın takipçisi olduk. Şehrimizin göz bebeği Uşakspor, artık Belediyemizin sadece sporla iştigal eden şirketi Uşakspor AŞ tarafından yönetilecek. Konunun lehimize sonuçlanmasından çok memnunuz. Sonuç şehrimize, halkımıza ve Aşigolara hayırlı olsun. İnşallah, daima olduğu gibi, köklü taraftarımızın coşku ve desteği ile nice başarılar elde etmeyi, güzel ve galibiyetlerle dolu bir sezon geçirmeyi diliyoruz" diye konuştu.

Uşak’a müjde haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA