• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Afyon’da motokros telaşı

'nın (), 17. ayağı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 6-8 Eylül tarihlerinde ikinci kez Afyon’da düzenlenecek

Afyon’da motokros telaşı
Giriş Tarihi: 6.9.2019

Dünya Motokros Şampiyonası'nın (MXGP), 17. ayağı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bugün Afyonkarahisar'da başlayacak. Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun ev sahipliğindeki Dünya Motokros Şampiyonası'nın, ülkeye 200 milyon avro tutarında tanıtım katkısı sağlaması hedefleniyor. Organizasyon, dünyaca ünlü üreticilerin ve markaların tanıtım çalışmalarının da eklenmesiyle geçen yıl Türkiye'nin tanıtımına 145 milyon avroluk katkı sağlamıştı. Çin'deki potansiyelle birlikte bu rakamın bu sene 200 milyon avroya ulaşması bekleniyor.

90 SPORCU YARIŞIYOR

Afyon Motor Sporları Merkezi'ndeki büyük organizasyonda Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP), Dünya Motokros Şampiyonası MX2 sınıfı ve Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası'nda (WMX) kategorilerinde 90 sporcu şampiyonluk mücadelesi verecek ve heyecan tavan yapacak. Organizasyonda MXGP'de 33, Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası'nda (WMX) 22 ve Dünya Motokros Şampiyonası MX2 sınıfında 35 sporcu yarışacak. Ülkemizi MXGP'de Şakir Şenkalaycı, Mehmet Çelik, Murat Başterzi ve Fırat Şahin, MX2 sınıfında ise Mustafa Çetin ve Emircan Şenkalaycı temsil edecek.

Afyon’da motokros telaşı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA