• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Pınar KSK isyan etti

Federasyonun puan silme cezası verdiği yeşil-kırmızılılar büyük şok yaşadı. Tahkim Kurulu’na itiraz yapmak için kolları sıvadı.

Pınar KSK isyan etti

2.7.2020

ING Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka şoka girdi. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), yeni sezonda uygulanacak Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı gereğince Beşiktaş ve Galatasaray'la birlikte Pınar Karşıyaka'nın 1 puanını silmesi büyük tepki çekti. Yeşil-kırmızılılar cezanın iptali için tahkim kuruluna gidecek. Pınar Karşıyaka yönetimi, "Federasyonun gerçekleştirmiş olduğu yönetim kurulu toplantısında Mali Denetim Esasları Yönergesi çerçevesinde sunulan evraklarda, gelecek sezonun gelirlerine ilişkin eksik görülmesinden kaynaklı olarak takımımıza eksi 1 puan ceza verildiği açıklanmıştır. Geçmiş iki sezona ilişkin mali denetimler, gelir ve gider dengelerinin tamamı yönergeye uygun şekilde yapılmış ve Ulusal Lisans hakkı verilmiştir. Ancak önümüzdeki sezona ilişkin sponsorluk sözleşmelerinin henüz imzalanmamış olmasından kaynaklı verildiği belirtilen cezaya ilişkin olarak, Türkiye Basketbol Federasyonu Tahkim Kurulu'na gerekli itirazların yapılacağını belirtmek isteriz. 20 yılı aşkın süredir desteği süren sponsorumuz Pınar'ın vermiş olduğu niyet mektubunun ilgili kurul tarafından kabul görmemiş olması üzücü ve kabul edilemez bir durumdur. Konunun takipçisi olacağız" açıklamasını yaptı.

Pınar KSK isyan etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.