• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Merkezefendi’de Ali Gürbüz farkı

Kırkpınar'da ilk sırada yer alan, 1. Pamukkale Yağlı Güreşleri'nde altın kemeri alan Ali Gürbüz, 1.’si yapılan Merkezefendi Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı elde etti.

Merkezefendi’de Ali Gürbüz farkı

14.9.2021

Merkezefendi Belediyesi'nin bu yıl ilkini düzenlediği Merkezefendi Yağlı Güreşleri müsabakaları sona erdi. 600 pehlivan, 41 başpehlivanın katıldığı müsabakalar sonunda başpehlivanlığı final müsabakasında İsmail Balaban'ı mağlup eden Ali Gürbüz aldı. Şemikler Spor Tesisleri'nde yapılan ve bu yıl ilki gerçekleştirilen Merkezefendi Yağlı Güreşleri müsabakalarına Denizlililer büyük ilgi gösterdi. Güreşlerin ağası iş insanı Mehmet Yukarıca oldu. 660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde ve 1.'si yapılan Pamukkale Yağlı Güreşlerinde finalde İsmail Balaban'ı yenerek kürsünün ilk sırasında yer alan Ali Gürbüz, 2021'de başarıya doymuyor.

ALTIN KEMERİ DOĞAN VERDİ
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başpehlivan olan Ali Gürbüz'e altın kemeri takdim etti. Müsabakada ikinci olan İsmail Balaban ve üçüncülüğü elde eden iki başpehlivan Osman Aynur ve Şah Ali Kurt'a da kupa ve madalyaları verildi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, "Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Osman Aynur ve Şah Ali Kurt'u kutluyor, kol bağlayan tüm pehlivanlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

■ SEBAHATTİN ALP

Merkezefendi’de Ali Gürbüz farkı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.