• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Fener havalı Aslan yaralı

F.Bahçe derbi zaferi ile zirveye tutunurken, G.Saray’da ise büyük yıkım yaşanıyor. Kanarya'da geleceği tartışılan Vitor Pereira'nın sistem değişikliği tutarken, Aslan'da Terim'in tercihleri tartışma konusu oldu. Ayrıca ağır cezalar kapıda

23.11.2021

Fener havalı Aslan yaralı

Süper Lig'de haftanın maçında F.Bahçe'nin Nef Stadı'nda G.Saray'ı uzatma golüyle mağlup etmesinin yankıları dün de sürerken, Kanarya'da sevinç, Aslan'da hüzün hakim. Sarı-lacivertli ekipte Vitor Pereira'nın geleceğini doğrudan etkileyeceği düşünülen karşılaşmada alınan galibiyet kara bulutları dağıtırken Portekizli teknik adam G.Saray maçında üçlü savunmadan vazgeçerek dörtlü savunmaya geçiş yaptı ve karşılığını aldı.

F.Bahçe bu galibiyetle zirve yarışına tutunurken Aslan'ı ise önündeki süreçte cezalarla birlikte sancılı bir dönem bekliyor. Maçta Fatih Terim'in cezası kadar sahaya atılan yabancı maddeler sebebiyle de ciddi ceza gelebilir. Kadıköy kabusunu yenen G.Saray'ın şimdi de evinde kabus başladı.

Aslan, 2014-2015 sezonundan bu yana sahasında Fenerbahçe'yi yenemiyor. Sarı-kırmızılılar bu süreçte 7 maçın 2'sinde yenildi, 5 maç da berabere bitti. G.Saray'da özellikle hücumda yapılan tercihler sorgulanmaya başlandı. Derbiye Halil ile tek forvet başlayan Fatih Terim'in Diagne ve Mohamed'i doğrudan tercih etmemesi tartışma konusu oldu.

AVRUPA'DA MANŞETLERDE
Avrupa basını Mesut Özil'in Galatasaray derbisindeki perfor-performansını manşetlere taşıdı. Alman mansını Bild gazetesi "Kaptan Mesut Özil, Kerem Aktürkoğlu'nun golüne hemen yanıt verdi" derken İspan- yol Marca gazetesi, Mesut Özil'in Galatasaray derbisinde maçın kahramanı olduğunu vurguladı.

TERİM'İN CEZASI NE OLACAK?
G.SARAY'IN hocası Fatih Terim'in derbide kırmızı kart görmesinin ardından gözler verilecek cezaya çevrildi. Terim'in itirazı esnasında şayet hakaret varsa ve hakem Halil Umut Meler bunu raporuna yazarsa deneyimli hoca ağır ceza alabilir. Hakeme hakaret, derecesine göre 3 ila 7 maç ortasında olabiliyor. Kırmızı kartın cezası ise 1 yahut 2 maç.