• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bir tek 'golcü' yetiştiremiyoruz

Oluşturduğu altyapı modeliyle Türkiye’ye örnek olan Altınordu’da başkan acı konuştu. Seyit Mehmet Özkan son yıllarda iyi kaleciler yetiştiğini belirterek "Ancak futbolun meyvesi gol. Eğer maçlarda gol olursa 3 puan alıyorsunuz, gol olmazsa 1 puan. Gol atmak gerçekten çok zor" dedi

Bir tek ’golcü’ yetiştiremiyoruz

13.10.2021

TFF 1. Lig kulüplerinden Altınordu'nun başkanı Seyit Mehmet Özkan, Türk futbolunun son yıllarda golcü yetiştiremediğini söyledi. 1. Lig'de üst üste iki kez gol krallığı yaşayan ve kariyeri boyunca 278 gol atan eski golcü Taner Demirbaş, Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi'nde Altınordu Futbol Akademisi'nde eğitim gören forvet oyuncularına 3 gün boyunca özel şut antrenmanları yaptırıp tecrübelerini aktardı. Türkiye'nin son yıllarda iyi kaleciler yetiştirdiğine dikkat çeken başkan Seyit Mehmet Özkan, "Futbolun meyvesi gol. Eğer maçlarda gol olursa 3 puan alıyorsunuz, gol olmazsa 1 puan alıyorsunuz. Gol atmak ülkemizde de dünyada da çok zor. Son yıllarda iyi kaleciler yetiştiriyoruz maalesef golcü yetiştiremiyoruz" dedi.

ÜLKEMİZDE İYİ ANTRENÖRLER VAR
Taner Demirbaş'ın bilgi ve tecrübelerini kendi sporcularına aktardığını anlatan başkan Özkan şöyle devam etti: "Taner Demirbaş hoca futbol ünlüsü bir isim. Futbolun emekçisi olup aynı zamanda ünlü olunca bazı kişilerde boylar falan artıyor ama bunlar Taner hocada yok. Türk futbolu için golcüler yetiştireceksek bu işi iyi yapan antrenörlere ihtiyacımız var. Biz bu konuda Taner Demirbaş'tan 3 gün boyunca yararlandık."

TANER DEMİRBAS: HATIRLANMAK GÜZEL
ESKİ futbolcu Taner Demirbaş, unutulmamanın ve bir yerlerde hatırlanmanın güzel olduğunu söyledi. Taner Demirbaş, "Altınordu'nun nasıl bir yer olduğunu herkes biliyor. Dışarıdan konuşuluyor ama içine girip buranın ruhunu ve kapasitesini daha rahat anlıyorsunuz. Buradaki muhteşem tesisleri bizzat yerinde görmek çok harika bir duygu. Eskiden futbol oynamış biri olarak gençlere bir şeyler vermek beni çok mutlu ediyor. Böyle örneklerin çoğalması lazım" yorumu yaptı

Bir tek 'golcü' yetiştiremiyoruz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.