• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sergen Yalçın’a güvenoyu

Sergen Yalçın ile toplantı yapan yönetim hocalarına güvendiklerini açıkladı. Asbaşkan Emre Kocadağ, “Hocamız kendine ve takımına inancının tam olduğunu belirtti. Biz de ona destek vereceğiz” dedi

29.11.2021

Sergen Yalçın’a güvenoyu

Avrupa'da sıfır çeken, Süper Lig'de ise önceki günkü Giresunspor hezimeti ile birlikte son 4 karşılaşmada puan yüzü göremeyen Beşiktaş'ta dün hareketli saatler yaşandı. Siyah-beyazlı ekipte teknik direktör Sergen Yalçın'ın önceki günkü istifa sinyalinin ardından yönetim hocası ile bir toplantı gerçekleştirdi. Akşam saatlerindeki toplantıda Yalçın'a güvenoyu kararı çıktı ve yönetim hocası ile yola devam etme kararı aldı. Kritik zirvenin ardından ise Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, açıklamalarda bulundu.

"AYAĞA KALKACAĞIZ"
Asbaşkan Emre Kocadağ, "Başarısız gidişin nedenleri nedir, tersine çevirmek için neler yapabiliriz, hocamız neler yapacak, biz neler yapacağız değerlendirmeler yaptık. Hocamız kendine ve takımına inancı olduğunu kendisi belirtti. Başkanımız ve yönetimizin hocaya olan inancı var. Beşiktaş düştüğü yerden kalkacak kuvvete sahip. Bugünlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz." açıklamasını yaptı.

"KADRO DIŞI TALEBİ GELMEDİ"
'Kadro dışı kalan oyuncular olacak mı?' şeklinde gelen soruya Kocadağ, "Şu an için o konular gündemde değil. Bu hocanın inisiyatifinde. Bize böyle bir talep gelmedi." cevabını verdi. Kocadağ sözlerine şöyle devam etti: "Biz sene başında nasıl, Sergen Yalçın ilk geldiğinde nasıl arkasındaysak inancını yitirmediği sürece biz onun arkasındayız. Biz nedenler üzerinde durduk. Hocamızın bizden beklentisi nedir o konular tartıştık. Biz hocamıza, futbolcularımıza destek olmak için buradayız. Elimizden ne geliyorsa yapacağız.

LARİN KOMŞU'YA GİDİYOR
BEŞİKTAŞ ile yeni sözleşme konusunda anlaşamayan Cyle Larin Yunanistan'a gidiyor. Rus ve İngiliz kulüplerinin radarında olan Cyle Larin'in menajeri Olympiakos'la görüşmelere başladı. Larin'in sezon sonunda mukavelesi biteceği için menajerinin devre arasında Yunan kulübüyle anlaşacağı ve 26 yaşındaki futbolcunun sezon sonunda Olympiakos'a transfer olacağı belirtildi.