• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karşıyakalı futbolcular maaş sıkıntısını başkana iletti

Karşıyaka'da 5 aydır maaş alamayan oyuncular sıkıntılarını önce takım kaptanı Mustafa Aşan'la paylaştı. Aşan'ın durumu Başkan Turgay Büyükkarcı'ya aktarmasının ardından oyuncularda tek tek Büyükkarcı'ya mesaj attı.

Karşıyakalı futbolcular maaş sıkıntısını başkana iletti

05.05.2020, 14:14 Güncelleme Tarihi: 05.05.2020, 14:20

Koronavirüs salgını yüzünden 19 Mart'ta durdurulan TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup'ta antrenmanlara gruplar halinde yeniden başlayıp sezonun kalanıyla ilgili verilecek kararı bekleyen play-off hattındaki Karşıyaka'da uzun süredir maaş alamayan futbolcular mağduriyetlerini başkan Turgay Büyükkarcı'ya iletti.

Kaf-Kaf'ta bazı futbolcuların sezon başından bu yana toplam 5 aylık maaş alacağının biriktiği öğrenilirken oyuncular sıkıntılarını önce takım kaptanı Mustafa Aşan'la paylaştı. Mustafa Aşan'ın durumu Başkan Büyükkarcı'ya aktarmasının ardından oyuncular tek tek de Büyükkarcı'ya mesaj attı.

Yaşadıkları mali sıkıntıları başkan Büyükkarcı'ya ileten futbolcular, ekonomik olarak çok zor durumda olduklarını, maaşların ödenmesini talep etti. Salgın sürecinde 1.5 aydır tüm liglerde mali daralma yaşanıp ödemeler aksarken başkan Büyükkarcı, oyuncuların çığlığı üzerine bugün takıma birer maaş ödemesi yaparak moral aşılamaya çalıştı. Karşıyaka'da Büyükkarcı diğer kulüpler gibi bu sezon lig devam ederse yalnız play-off'un oynanmasını veya 2'nci Lig'de yeni bir grup oluşturulup kriterleri yerine getiren kulüplerin direkt oraya alınmasını talep etmiş, 3'üncü Lig'de maksimum takım bütçelerinin 3 milyon TL olmasını istemişti.

DHA

Karşıyakalı futbolcular maaş sıkıntısını başkana iletti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.