2017 İZMİR

Giriş Tarihi:16.05.2017, 00:12 Güncelleme Tarihi:16.05.2017, 00:12
İzmir’de bu yıl suya ikinci kez zam yaparak katı atık su tüketmi bedeliyle İzmirli’ye en pahalı suyu içiren Büyükşehir Belediyesi bu sefer de vatandaşları susuz bıraktı. Arıza nedeniyle Karabağlar, Buca ve Gaziemir’e 3 gün boyunca su verilemeyecek olması vatandaşları çileden çıkardı

Geçtiğimiz Ocak ayında içme suyuna yüzde 10 zam yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, aradan 4 ay bile geçmeden yüzde 5'lik ikinci zammı yaptı.
Ancak vatandaşı da susuz bırakmayı ihmal etmedi. İZSU, Tahtalı Barajı'ndan Ana İsale Hattı'nda meydana gelen arıza nedeniyle Buca, Gaziemir ve Karabağlar ilçelerinin büyük bir bölümüne su verilemeyeceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından vatandaşlar duruma tepki gösterirken, Büyükşehir Belediyesi 80'li yılları aratmayan bir çözüm buldu.

ZAM YAPIYORLAR AMA

Büyükşehir Belediyesi su kesintisinin olduğu ilçelerde tankerlerle vatandaşa su dağıtmaya başladı. Yaşanan bu durum akıllara Türkiye'nin susuz geçirdiği 1980'li günleri getirdi. Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi'ne ve Başkan Aziz Kocaoğlu'na tepki gösterirken, yaşanan olayı Yeni Asır Whatsapp ihbar hattına gönderdi. Vatandaşlar mesajlarında, "Hem Türkiye'nin en pahalı sularından birini içiyoruz, hem de susuz bırakılıyoruz. Resmen paramızla rezil oluyoruz. Büyükşehir'in bize gördüğü reva mı?" dedi. Bir başka vatandaş da, "Sıcakların başladığı şu günlerde sefil olduk. İşin daha da kötüsü çocuklarımızın gittiği okullarda da su yok. Su içmenin dışında temizlenemeyen tuvaletler mikrop yuvası olacak. Aziz Kocaoğlu'na yazıklar olsun. 2017 yılında İzmir gibi bir yerde bize bunu yaşatıyorlar" diye tepki gösterdi.

Başka ilçelerde de kesintiler yapılacak

Karabağlar, Buca ve Gaziemir'in yanı sıra İzmir'in diğer ilçelerinde de aynı anda su kesintisi olduğu öğrenildi. Menderes'te de 1 günlük su kesintisi olduğu ortaya çıkarken, Karşıyaka, Bayındır, Tire, Selçuk, Seferihisar, Çeşme, Güzelbahçe, Bornova gibi ilçelerde de arıza kaynaklı su kesintisi var.

İZMİR BÜYÜK'KÖY' BELEDİYESİ

Yaşanan su kesintisine vatandaşın tepkisi sert oldu. Sosyal medyada yaşanan olaya isyan eden vatandaşlar, yüzlerce paylaşımda bulundu. Paylaşımlardan en dikkat çekeni ise "İzmir Büyük 'köy' yazılı mesaj oldu.

İşte o mesajlardan bazıları;

Burak Duru : 3 günlük su kesintisi mi olur? Teşekkürler İzmir Büyük KÖY belediyesi!
Çetin : Karabağlar, Buca, Gaziemir'de 1 Milyon insana 3 gün habersiz su vermemenin bir açıklaması var mı?
Yavuz Ender : İzmir'de Gaziemir, Buca, Karabağlar, Yeşilyurt'ta "3 GÜN" su yok. Tahtalı Barajı'ndaki 2,20 çapındaki boru patlamış.
Resmen s... bu sıcaklarda.
Sinan Çiri ş: #izmir #izsu tankerle su geliyor mahalleye. İzmir yaşanacak şehir. Bu belediyeye oy verenler hak ettiği hizmeti alıyor ne diyeyim.
Senidar Mahater : Bir daha CHP'ye oy yok.
3 gün habersiz su kesintisi mi olur!
Son karanlık bükücü: Sene bilmem kaç olmuş İzmir Buca'da 3 gün su yok diyorlar...

TOLGA TEKİN / TANSU EDİP GÖKBUDAK

kalan karakter 1000

Rüzgarın oğlu Rüzgarın oğlu

itfaiye göl oldu.İzmirde su yok.Aziz başkan ne çekiyorsa,A takımından çekiyor.Hic bir sorunu çözemiyorlar.Aziz başkan iyi anılmayacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 18.05.2017 14:36
Ahmet YAVAŞ Ahmet YAVAŞ

şu bozulan borumu vana mı neyse, bu yüzyılda,bu teknolojide 3-4 saatte değişmesi lazım.Nedir bu 3 gün.3 günde artık uzayda keşif yapılıp dönülüyor.Koktuk ya.yemek yiyemiyoruz.Tabak çanak kaşık kalmadı temiz.Artık ciddiyetle halka hizmet yapılması lazım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 17.05.2017 13:34
Ahmet YAVAŞ Ahmet YAVAŞ

buca İzsuyu arıyorum, merkez izsuyu arayın diyorlar.Nedir bu ciddiyetsizlik.Merkez izsuyu arıyorum.şu saatte gelecek diyorlar. o saatte arıyorum.diyorlar 3-4 saat sonra gelecek diyorlar.gene gelmiyor, gene arıyorum şimdide öğlden sonra ulaşır diyorlar.Milletide ciddiye almıyorlar.İzsu çalışanlarıda birbirini kandırıyor herhalde.Halkta bu ciddiyetsiz çalışanlarla muhatap oluyor.Belediye 12 ay su faturası almaması lazım.Çünlü millet, bir ev kirası su parası verdi.Halka değer verin artık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 17.05.2017 13:31
bilal bilal

iyi ki su kesintisi var. kaynaklar kırıklar belenbaşı yamaçlarına yapılan evlerin atıkları derelere akıyor. Karacaağaç kırıklar arsında yer alan köprünün dibine kuyu açıldı. Buraya ne boşaltılıyor dersiniz, Vidanjörle b..k su deresiyle arası 5 metre. Tahtalıya göz göre göre pislik gidiyor. isteyen deeğim noktalara bakabilir

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 17.05.2017 12:31
bilal bilal

su medeniyettir. izmirliler sabredin üç gün sonra medeniyet gelecek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 17.05.2017 12:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.