SULANDIRMA BAŞKAN!

Giriş Tarihi:18.05.2017, 23:11 Güncelleme Tarihi:18.05.2017, 23:11

İzmir'de Buca ile Gaziemir'in tamamı ve Karabağlar'ın büyük bölümünü 3 gün susuz bırakan, vatandaşları ellerinde bidonlarla tanker kuyruklarında beklemeye mahkum eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan konuyu saptırıp "sulandıran" bir açıklama yaptı. Kocaoğlu, kesinti süresince yaşanan sıkıntılar nedeniyle üzüntü duyduğunu söylemek yerine işi siyasete döktü. Kocaoğlu, su kesintisi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ve kendisine tepki gösterenlere, "Bu kent Mustafa Kemal'in kentidir. On seçimdir bu kentten netice alamıyorsunuz alamazsınız" yanıtını verdi. Kocaoğlu'nun kentte yaşanan ve 1 milyondan fazla kişiyi olumsuz etkileyen bir sorunla ilgili gelen eleştirilere bu şekilde cevap vermesi şaşkınlık yarattı.

SONUNDA KONUŞTU!

İzmir'de 3 ilçede 3 gün boyunca yaşanan su kesintisi vatandaşından siyasetçisine her kesimden tepki gördü. İzmirliler, sosyal medyada açtıkları "izmirdeyinceakansulardurur" hashtagiyle, Büyükşehir Belediyesi'ne tepkilerini güldürürken düşündüren sözlerle dile getirdi. Eleştiriler karşısında 3 gündür sessizliğini koruyan Başkan Aziz Kocaoğlu, dün Gaziemir Sarnıç Çok Amaçlı Salonu'nun hizmete girişi nedeniyle düzenlenen törende ilk kez konuştu. 72 saatte tamamlanması beklenen boru arızasını daha kısa sürede gidererek 3 ilçeye su verdiklerini savunan Kocaoğlu, "Sosyal medyada hiçbirisine yakıştıramadığım, İzmirli olmaya İzmir'in duruşuna yakıştıramadığım şekilde Büyükşehir Belediyesi'ne saldırıda bulundular" diye konuştu.

"SEÇİMLİ" SAVUNMA

"Bu belediye başkanını yerden yere vurdunuz da ne oluyor kardeşim?" diyen Kocaoğlu, eleştirilere cevap verirken konuyu saptırdı ve "İzmir Mustafa Kemal'in kentidir" diye konuştu. "On seçimdir bu kentten netice alamıyorsun, alamazsın" diyen Kocaoğlu, "Çünkü bu kent Mustafa Kemal'in kentidir. 15 Mayıs'ta ilk kurşunu atan kenttir. 9 Eylül'de Hükümet Konağı'na Türk Bayrağı'nı diken kenttir. Siz kiminle oynuyorsunuz?" dedi. Kocaoğlu, İzmir'de yaşanan susuzluk üzerine harekete geçerek kesinti yaşanan 3 ilçede tankerlerle su dağıtan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu'ya da siyaset yaptığı iddiasıyla tepki gösterdi.

TANKER ÖNÜNDE KUYRUK OLUŞTU

3 günlük su kesintisi süresince Karabağlar, Buca ve Gaziemir'de yaşayanlar büyük çile çekti. Su tankerlerinin önünde ellerinde bidonlarla uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, tankerle getirilen suyun ihtiyacı karşılamadığı bazı bölgelerde su kuyularına yöneldi. Vatandaşlar içme suyu için marketlere akın edince su stokları tükendi. İzmir'de tanker kuyrukları önünde su kıtlığı yaşanan Somali gibi ülkeleri aratmayan görüntüler yaşandı.
Esnaf iş yapamaz hale gelirken İl Sağlık ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü olası salgın hastalıklara karşı alarma geçti.

kalan karakter 1000

RÜZGARIN OĞLU RÜZGARIN OĞLU

AZİZ BAŞKANA SORUYORUM.ATATÜRK NE DEDİ SANA.BENİM HALKIMA EZİYET Mİ ET DEDİ.BU MUDUR YANİ.BİR VANA 3 GÜN YA.YA ELEMANSA ELEMAN,TEKNİKSE TEKNİK.ARAÇSA ARAÇ.NEYİN EKSİK.ATATÜRK BENİMDE ATAM.ATATÜRK O YETKİYİ, SANA AZİZ BAŞKAN, İSTEDİĞİN GİBİ DAVRAN DİYE VERMEDİ.YAPAMAYACAKSAN,YAPAMIYORUM DE.2019 A BEKLEMENE GEREK YOK.VALLAH BEN DAHA İYİ YÖNETİRİM İZMİRİ.AZİZ BAŞKAN ARTIK VİZYONU BÜYÜTMELİ.VE BEL.BAŞKANI OLDUĞUNU HATIRLAMALI.BİZLER HALK OLARAK,TEMEL İHTİYAÇLARIMIZIN ANINDA KARŞILANMASINI İSTİYORUZ.SU GİBİ,ELEKTRİK GİBİ,GÜVENLİK GİBİ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 19.05.2017 15:02
RÜZGARIN OĞLU RÜZGARIN OĞLU

AZİZ BAŞKANIN OTURDUĞU BİNA ÇÜRÜK.ÇÜNKÜ UZMANLAR ÖYLE SÖYLÜYOR.İÇİNDE DE 1500 ÇALIŞAN VAR.BİR DEPREM OLSA 1500 İNSAN HAKKA YÜRÜYECEK.10 YILDAN BERİ BU RİSK VAR.NEDEN BU BİNAYI TAŞIMIYOR.NEDEN BİNLERCE İNSANI TEHLİKE İÇİNDE BIRAKIYOR.KOSKOCAMAN İZMİR DE ARSA MI YOK.BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ YA.HER YERDE İNŞAATLAR VAR.BİNALAR YÜKSELİYOR.EĞER Kİ DEPREMDE BU BİNA YIKILIRSA,BU YÜKÜN ALTINDAN AZİZ BAŞKAN KALKAMAZ.ZATEN KENDİSİDE BETONLARIN ALTINDA KALIR.SANKİ AZİZ BAŞKAN İNTİHAR EDİYOR,BERABERİNDE 1500 KİŞİYİDE GÖTÜRECEK.NE YAPACAK,ÖTEKİ DÜNYADADA MI BEL.BAŞKANLIĞINA DEVAM EDECEK.YA İTFAİYE NE OLACAK.GENE SU BASARSA GENE GÖL OLURSA.BU SEFER DAHA ÇOK YAĞMUR YAĞARSA,İTFAİYE 1 HAFTA GÖREV YAPACAK HALDE OLAMAZSA,NE OLACAK.İZMİR HALKINA KİM YARDIM EDECEK.AZİZ BAŞKAN İYİ BİR İNSAN AMA,BEL.BAŞKANLIĞINI YAPAMIYOR.2019 DA LÜTFEN BİR VATANDAŞ OLARAK DİYORUM Kİ, ADAY OLMASIN.BİR BAŞKA CHP Lİ ADAY OLSUN BAŞKAN OLSUN.BİZ VATANDAŞLAR İÇİN PARTİ ÖNEMLİ DEĞİL.YETER Kİ SORUNLARIMIZ İVEDİ ÇÖZÜLSÜN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 19.05.2017 13:24
TAM 35 TAM 35

CHPYE OY ATIYORUZ . ATATURKCUYUZ DE.. AMA SANA OY YOK ARTIK AAZİZ DEFOL GİT

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır2
cevapla 19.05.2017 12:59
Ahmak Solcu... Ahmak Solcu...

Tam 35 Gelen gideni aratırmış derler... Yine CeHaPe ye oy verirsen, Aziz Amcamı mumla arasın wallayi !...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.05.2017 16:14
Bidon Bidon

3 gün su kesilir mi diyoruz,diyorlar ki ama biz Atatürkçüyüz.Hani yeni metrolar yollar köprüler diyoruz diyorlar ki ama biz Atatürkçüyüz.İzmir çok geri bakımsız kaldı diyoruz Diyorlar ki,Ama biz Atatürkçüyüz.Millet ne diyor sen diyorsun başkan.Atatürkü beceriksizliğinize iş bilmezliğinize alet edip sadece istismarını yapıyorsunuz diyoruz dönüp yine diyorlar ki ama biz Atatürkçüyüz :))..Chp li seçmen sana da garip ve acayip gelmiyor mu bu tutumlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 19.05.2017 12:42
Ahmak Solcu... Ahmak Solcu...

Aziz Amcam haklı 2019 da % 50 cepte !...

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır4
cevapla 19.05.2017 11:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.