Ege adalarına 19 Mayıs akını

Giriş Tarihi:19.05.2017, 23:12 Güncelleme Tarihi:19.05.2017, 23:12

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile birlikte hafta sonu tatilinin 3 güne çıkması dolayısıyla Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek isteyen tatilciler, Ayvalık Deniz Hudut Kapısı önünde uzun kuyruklar oluşturdu. İstanbul, İzmir, Bursa, Balıkesir ve Kocaeli'den gelen vatandaşlar, Ayvalık Deniz Hudut Kapısı önünde yoğunluğa neden oldu. Ayvalık-Midilli arasında feribot seferleri düzenleyen turizm acenteleri, yüzlerce metre uzayan kuyruklar nedeniyle ek seferler koymak zorunda kaldı.

YOĞUN TALEP OLDU

Turizmcilerden Ahmet Soyak, 19 Mayıs için Midilli başta olmak üzere Ege'deki birçok Yunan adasına yoğun talep olduğunu söyledi.
Midilli-Ayvalık arasında ek seferler düzenlemek zorunda kaldıklarını vurgulayan Soyak, "Yoğun iş temposu nedeniyle büyük şehirlerde bunalan çalışanlar 3 günlük tatili en iyi şekilde değerlendirmek istiyor. Yunanistan'ın Ege'deki adalarında fiyatların cazip olması ve 3 günlük tatil fırsatı talebi arttırdı. Olumsuz hava koşullarına rağmen oldukça yoğun talebi karşılayabilmek için ek seferler düzenledik. Bu 3 günlük tatil turizm sezonu öncesinde Ayvalık esnafına ve biz turizm acentelerine can suyu oldu" dedi. Soyak, sadece Cuma günü Ayvalık'tan Midilli Adası'na yaklaşık bin 500 kişiye bilet kesildiğini, rezervasyonlarla birlikte bu sayının 2 bini aşacağını tahmin ettiğini ifade etti.

SUAT SALGIN

kalan karakter 1000

şahin şahin

fetöcüleri besleyen ,vermeyen ,azılı türkiye düşmanı yunana para kazandırıyoruz dostumuzu düşmanımızı bilmemiz lazımbir zamanlarda pkk yı kendileri eğitiyorlardı ,başkamyerlere gitmek lazım oldum olası türk düşmanı yunanlılar....

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.05.2017 11:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.