Papazı MİT raporu tutuklatmış

Giriş Tarihi:19.05.2017, 23:14 Güncelleme Tarihi:19.05.2017, 23:14

ABD Başkanı Trump'ın Beyaz Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmede 3 kez iadesini istediği FETÖ'den tutuklu İzmir Diriliş Kilisesi Papazı Andrew Craig Brunson'la ilgili soruşturma sürüyor. Önümüzdeki günlerde hakkındaki iddianamenin tamamlanmasıyla hakim karşısına çıkacak olan Brunson'un asıl tutuklanma sebebinin Ankara MİT Başkanlığı tarafından hazırlanan istihbarat raporu olduğu belirtildi. Brunson'la ilgili gizli tanık ifadesinin de olduğu, İzmir Göç İdaresi Müdürlüğü'nün geçtiğimiz 28 Eylül'deki yazısında, Pastör Andrew Craig Brunson ve eşi Norine Lyn Brunson için milli güvenlik aleyhine tehdit ibaresi anlamına gelen G-82 kodu konduğu kaydedildi.

ÖZEL HARP SUBAYI

FETÖ ve PKK bağlantıları ortaya çıkan Papaz Brunson'un Amerikan Ordusu'nda özel harp subayı olduğu belirtiliyor. Brunson'un evinde bu yönde güçlü bulgulara ulaşıldığı kaydedildi.

'CIA AJANI OLABİLİR'

FETÖ'nün sözde Ege bölge imamı Bekir Baz'la sık sık görüştüğü belirtilen Brunson'un, FETÖ'den tutuklanmasının ardından PKK bağlantıları da ortaya çıktı. İstihbarat raporlarında Papaz Brunson'un PKK'nın üst düzey yöneticileri ile görüşen, örgüt militanlarını kilisede barındırarak maddi destek sağlayan bir CIA ajanı olabileceği tespitinde bulunuldu. ABD'deki FETÖ bağlantılı bir vakıftan her ay yüklü miktarda maaş aldığı iddia edilen Brunson, iddiaya göre kilise ve örgüt evlerindeki toplantılarda PKK'yı öven konuşmalar yapıyordu. Özellikle Doğu ve Güneydoğu'dan gelen PKK militanlarına maddi destek sağlayan Brunson'un örgüte lojistik destek verdiği öne sürülüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.