• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

FETÖ'nün kirli hamilelik planı

FETÖnün kirli hamilelik planı

10.6.2017 22:20 , Güncelleme Tarihi: 10.6.2017 22:39

Hain darbe girişiminin ardından iyice köşeye sıkışan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in örgüt üyesi kadınlara toplumda mağdur görüntüsü yaratmak için hamile kalmaları yönünde talimat verdiği ortaya çıktı

Türkiye'yi 15 Temmuz darbe girişimiyle kana bulayan silahlı terör örgütü FETÖ'nün mağdur görüntüsü vermek ve toplumsal vicdanı sömürmek için yeni bir "şeytani" plan geliştirdiği belirlendi. Son dönemde silahlı terör örgütü üyeliği nedeniyle gözaltına alınan bir çok kadın FETÖ militanının hamile olduğunun ortaya çıkmasının ardından geniş çaplı soruşturma başlatan güvenlik güçleri, bu durumun FETÖ'nün kirli bir oyunu olduğunu tespit etti.
Alınan istihbari bilgilerde Pensilvanya'da yaşayan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in başta örgütün abla olarak isimlendirdiği üst düzey kadın militanlar olmak üzere tüm kadın üyelerine haklarında bir hukuki işlem yapıldığında hem Türkiye hem de uluslararası kamuoyunda mağdur görüntüsü oluşturmak için hamile kalmaları talimatı verdiğini belirledi.

'MAĞDUR GÖRÜNÜN'

15 Temmuz darbe girişiminden sonra yapılan operasyonlarla büyük darbe yiyen FETÖ'nün yapılan hukuki girişimleri sekteye uğratmak ve kamuoyunda "mağdur" algısı oluşturmak için yapmadığı plan, başvurmadığı yol kalmadı.
Üst düzey asker, savcı ve bürokratlar başta olmak üzere örgüt militanlarını kataloglardan seçtikleri kadınlarla evlendiren ve evlendirilen bu kadınları kocalarına karşı birer ajan olarak kullandıkları belirlenen terör örgütünün şimdi de "hamilelik" oyunu oynadığı tespit edildi. Son aylarda yapılan tüm operasyonlarda gözaltına alınan kadın militanların önemli bölümünün hamile olduğu belirlenirken bu durumun örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in talitamıyla mağdur görüntüsü oluşturmak için oynanan bir oyun olduğu tespit edildi.
FETÖ üyesi olduğu için yakalanan ve gözaltına alınan 10 kadından 6-7'sinin hamile olmasının tesadüf olamayacağı görüşü hakim. Örgütün bu oyunla toplumsal vicdanı sömürmeye çalıştığı, kadın militanlarının uzun süre gözaltında tutulmalarını engellediği ve polis sorgusu ile tutuklamalardan kaçmalarını da amaçladığı kaydedildi.

FATİH ŞENDİL

FETÖ'nün kirli hamilelik planı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN