Almanya’dan nazi uygulaması

Giriş Tarihi:13.06.2017, 23:27 Güncelleme Tarihi:13.06.2017, 23:27
Teröristlere sahip çıkarak Türkiye’nin tepkisi çeken Almanya’da Türklere karşı şimdi de bir nazi uygulaması başladı. Düsseldorf’ta bir yolcu taşıma firması ırkçı bir kararla Türk yolcuları taşımayacağını belirterek, Türklerden rezervasyonlarını iptal etmelerini istedi

Almanya'nın Düsseldorf kentinde yolcu taşıma servisi olarak faaliyet gösteren bir firmadan Türklere ırkçı bir yaptırım geldi. Airportcab24 isimli şirket, rezervasyon yaptıran Türk müşterilerinin rezervasyonlarını iptal etmeleri gerektiğini belirten bir duyuru yayınladı. Alman şirketin, Türklerin yoğun olarak yer aldığı Düsseldorf bölgesinde böyle bir yaptırıma gitmesi tepkiyle karşılandı.

FETÖ GERİLİMİ VAR

Şirketin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, "Şirketimiz Türk yolcuları taşımama kararı almıştır. Rezervasyon yaptıran Türk yolcularımızın rezervasyonlarını iptal etmeleri gerekmektedir" ifadeleri yer aldı. Şirket, kent içinden havalimanı ve çeşitli bölgelere yolcu taşıyor. Geçtiğimiz aylarda, FETÖ'cü firarileri saklayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eleştiri oklarına hedef olan Almanya'yla gerilim artarak devam etmiş Türkiye daha sonra, Alman Milletvekillerinin İncirlik Üssü'nü ziyaret etmesine izin vermemişti. Yaşanan krizin ardından Almanya İncirlik Üssü'nü Ürdün'e taşıma kararı almıştı.

TÜRKLERİ TAŞIMIYORUZ

Almanya ile Türkiye arasında yaşanan gerginliğin ardından Almanya'nın Düsseldorf şehrinde Türklere karşı gerçekleşen yaptırım dikkat çekti.
Türkiye ile Almanya arasında kriz yaşandığı bir dönemde Türklerin Almanya'da yoğun olarak yaşadığı bir bölgede Airportcap24 adlı yolcu taşıma şirketinin aldığı bu skandal karar büyük tepkiyle karşılandı. Şirket yetkilileri, Türk yolcuları bundan böyle taşımayacağını belirtti. Şirketin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada geçmiş haftalarda rezervasyon yapan Türk yolcuların rezervasyonlarını iptal etmesi istendi.

BASKILAR ARTIYOR

Bölgede yaşayan Türkler, son yaşanan olayların ardından büyük bir baskı altında olduklarını ifade ederek, baskıların son bulması için başlattıkları hukuki mücadeleyi sürdüreceklerini ifade ettiler

TÜRKLERİN YOĞUN OLDUĞU BÖLGE

Düsseldorf, Almanya'da Türklerin yoğun olarak yaşadıkları yerlerden biri olarak biliniyor. Kentin uluslararası havalimanı, Almanya'nın da 3. büyük havalimanı olma özelliği taşıyor. Türkiye'nin bütün büyük havalimanlarından Düsseldorf'a doğrudan uçuş var. Bu nedenle böyle bir merkezde ve geçiş güzergahında yer alan bir şirketin aldığı bu karar oldukça tepki çekti.

EMİRHAN ERGEN

kalan karakter 1000

vah vah vah vah

madem oyle gelsinler türkiyede yasasınlar. onlar memnun halinden. her ay 20.000 euro para alıyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.06.2017 16:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.