• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

HAİN ÖRGÜT BOŞ HAYAL PEŞİNDE

HAİN ÖRGÜT BOŞ HAYAL PEŞİNDE

29.7.2017 23:30 , Güncelleme Tarihi: 30.7.2017 17:04

Darbe üstüne darbe yiyen FETÖ, müritlerinin morallerini canlı tutabilmek ve itirafçı olmalarını engellemek için boş hayaller kuruyor. Örgütün yaymaya çalıştığı yeni hayale göre, dış güçlerin de desteğiyle aralık ayında kaos çıkarılacak. Ardından örgütün dizayn edeceği yeni siyasi ortamda hapisteki üyeler kurtarılacak

Bazı Batılı ülkelerden aldıkları destekle Türkiye'yi kana bulamak için 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün, üyelerinin moralini yükseltmek ve ayakta tutabilmek için hayali projeler oluşturdukları ortaya çıktı. 7'den 70'e, gençlisinden yaşlısına milyonlarca vatandaşın canı pahasına geçit vermediği FETÖ'nün, darbe üstüne darbe almasına rağmen cezaevlerinde hala ülkeyi karıştırmanın hayalini kurdukları belirtildi. Devlete sızan üyelerinin büyük oranda temizlenmesiyle can çekişir hale gelen örgüt, dış güçler ve yabancı ajanların desteğiyle 'Gezi' tarzı bir kaos başlatmayı hedefliyor. İstihbarat birimlerinin FETÖ'nün iki üst düzey yöneticisinin kendi aralarında yüz yüze konuşmalarından elde ettiği bilgilere göre örgüt, dış destekle çıkarmaya heveslendiği kaosun ardından kendisinin dizayn edeceği yeni bir hükümet kurulması gibi uçuk hayaller peşinde de koşuyor. Örgüt, boş hayallerle dolu senaryoyla ümitlerini yitiren mensuplarının itirafçı olmasının önüne geçmeye çalışıyor.

HEDEF ARALIK AYI

İki üst düzey FETÖ yöneticisinin konuşmalarında yer alan hayali senaryoya göre, önce önümüzdeki Aralık ayında dış güçler ve ajanlarının desteğiyle kaos çıkarılacak ve siyasi çalkantı oluşturulmaya çalışılacak. Bu başarılırsa FETÖ'nün dizayn edeceği bir siyasi ortam oluşturulacak. Bu uçuk hayale göre, MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, yeni bir parti kurup milletvekili transferleri yapacak. Akşener, Mart ayında CHP ile PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin de katılımıyla bir koalisyon hükümeti kuracak. Bu yeni hükümet de FETÖ ve hapisteki üyelerini kurtaracak.

FETÖ ELEBAŞINDAN ÜYELERE BEDDUA ELEBAŞI

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 206'sı tutuklu 534 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen, örgütün bir dönem sözde 'Rusya şehir imam yardımcılığı' ile 'diyalog sorumlusu' olarak görev yaptığı belirtilen Ü.Ö, örgüt üyelerinin 'beddua nöbeti' ile ilgili bilgi verdi. İtirafçı Ü.Ö, ifadesinde, 17-25 Aralık'tan sonra Saint Petersburg'dayken beddua saatlerinde belirlenen kitaplardan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümete aralıksız beddua edildiğini söyledi. Sohbet faaliyetlerinde bulunan A.Ö.'nün nasıl beddua edileceğini anlattığını belirten Ü.Ö, "Belirlenen dua saatlerinde verilen sayfa aralıklarındaki duaları okumaya ikinci bir emre kadar devam edeceğimiz söylendi. Bu şekilde her gün aralıksız Cumhurbaşkanı'na ve mevcut hükümete beddualar edildi" dedi.

FACEBOOK YASAK

Ü.Ö, beddua saatinin Fetullah Gülen'in talimatıyla örgüt mensupları tarafından günün 24 saati yapıldığını, bu saatlerin 'ülke abisi' tarafından ayarlandığını dile getirdi. Ü.Ö, FETÖ örgütlenmesinde itaatin önemli olduğunu, kuralların çiğnenmesi ve 'abiler'in sözünün sorgulanmasının sakıncalı görüldüğünü anlattı. Facebook'un yasak olduğunu belirten Ü.Ö, 'Twitter' isimli sitenin kullanılması zorunluydu. Yapılanma içinde bulunan cemaat mensuplarının birinin hesabı vardı. Twitter üzerindeki hesaplarında mevcut hükümete oy verilmemesi ve hükümet aleyhine propagandalar yapıldı" diye konuştu.

KASETİ VAR

Bu uçuk hayallerle dolu planları konuşan iki üst düzey FETÖ'cünün konuşmalarında şok bir diyalog geçtiği de gelen istihbari bilgiler arasında yer aldı. İki üst düzey FETÖ'cünün, bir kaset skandalının ardından CHP Genel Başkanlığı'na gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bir kasetinin ortaya çıktığını birbirlerine söyleyip, 'Şok, şok, şok' diye espri yaparak kahkaha attıkları belirtildi.

Fatih Şendil HABER MERKEZİ

HAİN ÖRGÜT BOŞ HAYAL PEŞİNDE haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN