EREN, ACİL KALP ARIYOR

Giriş Tarihi:11.09.2017, 23:10 Güncelleme Tarihi:12.09.2017, 11:14
Eren Turgut, daha 16 yaşında. Tesadüf eseri gittiği hastanede, bir yıl önce kalp yetmezliği teşhisi konuldu. O dönem takılan yapay kalbi de iflas etmek üzere. Bir mucize olup, organ nakli yapılmazsa Eren'in hayatı daha da zorlaşacak.

Kütahya'da yaşayan 16 yaşındaki Mustafa Eren Turgut'un acil kalp nakli olması gerekiyor. Yaklaşık 1 yıldır yapay kalple yaşayan Eren'in durumu daha da kötüleşince Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alındı. Durumu her geçen gün kötüye giden Eren'in babası Murat Turgut, "Tek isteğimiz bir mucize olması ve Eren'e kalp nakli yapılması. Lütfen herkes Eren için dua etsin" dedi.

Günler sayılı

Kütahya'da 2 çocuk sahibi ailenin büyük evladı olan ve 1 yıldır kalp yetmezliği yaşayan 16 yaşındaki Mustafa Eren Turgut, acil kalp nakli olması gerekiyor. Bir yıl önce tesadüfen gittiği hastanede kalp kası rahatsızlığına bağlı kalp yetmezliği teşhisi konan Eren, o günden bu yana yapay kalple yaşadı. Ancak, Eren Turgut'u yapay kalp de taşımamaya başladı. Eren en kısa süre içinde uygun kalp bulunması için bekliyor.

Neredeyse çalışmıyor

Yeni Asır'a konuşan acılı baba Murat Turgut, oğlu Eren'e geçtiğimiz yıl Mayıs ayında teşhis konulduğunu söyleyerek, "18 Haziran 2016'da yapay kalp takıldı. Fakat şu anda kalbi atım yok denecek kadar az çalışıyor. Bu nedenle de yapay kalp de yeterli olmuyor. Oğlumuz geçen Çarşamba'dan beri yoğun bakım ünitesinde. Maddi olarak hiçbir isteğimiz yok. Tek isteğimiz bir mucize olması ve kalp naklinin gerçekleşmesi. İnsanlar organ nakli konusunda daha da bilinçlenmeli. Ne yazık ki Türkiye'de organ nakline karşı bilinç oluşmadı. İnsanlar organların öldükten sonra toprak olmak yerine başkasında hayat bulması gerektiğini bilmeli" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.