• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

‘5 tane koyun teslim etsek kaybeder gelirsin’

‘5 tane koyun teslim etsek kaybeder gelirsin’

13.9.2017 13:56 , Güncelleme Tarihi: 14.9.2017 01:18

“Bu milletin evlatlarını şehit edenleri savunanlar bu milletin oyunu alamaz” diye konuşan Erdoğan, “Kendi milletinin terörle mücadelesine husumet besleyenlere milletimiz hak ettiği dersi sandıkta mutlaka verecektir” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 4 yılda terörü bitiririm sözlerine, "Öyle lafla peynir gemisi yürümüyor. Sana 5 tane koyun teslim etseler kaybeder gelirsin" şeklinde yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün ATO Congresium'da düzenlenen "Medeniyetimizi Yaşatan Dünyayla Yarışan Şehirler" temalı Belediye Başkanları istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı.
Erdoğan, özetle şöyle dedi:

TERÖRİSTLE AYNI SAFTA OLMAK İÇİN CAN ATIYORLAR: Biz kendi kaderimizi ülkemizin kaderiyle bütünleşmiş olarak görürken ana muhalefet partisi unvanını taşıyan bir partinin milletvekilleri maalesef teröristlerle aynı safta olmak için adeta can atıyorlar. Daha da kötüsü bu partinin genel başkanı da devletinin ve milletinin yanında yer alarak bu tür faaliyetler içindeki milletvekillerinden hesap sormak yerine, benzer tavırlar içine girmekten çekinmiyor.

SUYU BULANDIRMAYA ÇALIŞMALARI İBRETLİK: Terörle mücadele operasyonlarında ülkemize çok büyük imkanlar sağlayan SİHA'lara yönelik iddialar bu çarpıklığın en son örneğidir. Terörle mücadele ederken sivillerin zarar görmemesine yönelik hassasiyetimizi herkes gıptayla takip eder ve takdirlerini iletirken birilerinin suyu bulandırmak için uğraşması ibretlik bir hadisedir.

BÖYLE BİR HAKKI YOK: Türkiye'nin terörle mücadele yönteminden ve son dönemde elde ettiği ciddi başarılardan rahatsız olmaya terör örgütünün hakkı olabilir. Ama bu ülkenin hiçbir milletvekilinin böyle bir hakkı yoktur.
SİHA'larla sivillerin hedef alındığı gibi tam da terör örgütünün uluslararası alana taşımak isteyeceği türden bir iddiayı gündeme getirmenin siyasetle, insan haklarıyla ilgisi kesinlikle yok. Kendi ülkesinin güvenlik güçlerine, kendi milletinin terörle mücadelesine husumet besleyenlere milletimiz hak ettiği dersi sandıkta mutlaka verecektir.

GÖKKUŞAĞI GİBİSİNİZ: Ey Kılıçdaroğlu, ey yanındaki kendini bilmezler, SİHA'ların yaptığı iş bu vatana, millete ihanet eden teröristleri yok etmek. Bunu böyle bilin. Siz gökkuşağı gibisiniz, renkten renge devamlı giriyorsunuz. Ama bir gün başka, bir gün başka, işte bu siyasetçiye yakışan bir yürüyüş değildir. Onun için de 9 seçimde 9 mağlubiyet aldın, almaya da devam edeceksin.
Çünkü bu milletin evlatlarını şehit edenleri savunanlar bu milletin oyunu alamaz, bunu böyle bilin.

LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ: Benim Mehmetçiğim kim, bunlar bizim evladımız, onları şehit edenler teröristler.
Onları yok etmek bizim görevim değil öyle mi? Ondan sonra da utanmadan, sıkılmadan da çıkacaksın '4 yılda ben terörü bitirim' diyeceksin. Sen kimsin ya, neyi bitireceksin. Öyle lafla peynir gemisi yürümüyor. Sana 5 tane koyun teslim etseler kaybeder gelirsin.

"S-400 ANLAŞMASI YAPTIK DİYE ÇILGINA DÖNDÜLER"

Erdoğan, "SİHA'larla ilgili adam bunu konuşuyor. Ya bize yıllarca ABD, İsrail İHA vermemekte adeta kılı kırk yardı. Verdikleri zaman da bunların tamiratı, tadilatı, şusu, busu, bize gerçekten hendek atlattı. Artık bu ülke kendi insansız hava aracını silahlı olanlarını yapar hale geldi.
Asıl bundan rahatsız oluyorlar. Daha güzel şeyler yapar hale geliyoruz, geleceğiz. Önemli adımlar atıyoruz. Şurada bir S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler. Ne olacaktı, sizi mi bekleyecektik" dedi.

KAVGAMIZ DEVAM EDECEK'

Darbecilerle, darbe heveslileriyle, vesayet odaklarıyla, karanlık lobilerle, terör örgütleriyle, her türden ihanet çeteleriyle kavgamızı Allah ömür verdikçe de devam ettirmekte kararlıyız.
Kendimiz için değil, uğruna canımızı vermeyi göze aldığımız değerlerimiz, ülkemiz, milletimiz, bayrağımız, ezanımız için yürüttüğümüz bu kavgada yanımızda olan herkesten Allah razı olsun.

KANDİL İLE KOALİSYONUNUZU YAPARSINIZ

Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka bizim devletimiz söz konusu değil.
İşte bu devleti dimdik ayakta tutabilmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. SİHA'larla da, tanklarla da, toplarla da yapacağız.
Tüm silahlarla güvenlik güçlerimizi donatarak bunu yapacağız. Kandil'den sana destekler geliyor, memnunsun değil mi? Şimdi beraber kendi koalisyonunuzu da yaparsınız. Size de yakışır. Sözde adalet yürüyüşünde de beraber yürüdünüz zaten. Bir tarafınızda malum o takım PKK, onun desteği altında olanlar, öbür tarafta da FETÖ. İyi buldular birbirlerini.
Benim milletim bunlara gerekli dersi en kısa zamanda verecektir. Ben buna inanıyorum.

2019 MART OLMAZSA OLMAZIMIZ

Belediyelerde - ki başarımız 2019 yılında hayata geçecek olan cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde istediğimiz neticeyi alabilmemizin en başta gelen şartlarından biri. 2019 Mart'ı bizim için adeta olmazsa olmaz. Belediyelerimiz hakkında en ufak bir spekülasyona fırsat vermeyecek şekilde çalışmalarımızı yürütmemiz lazım.

DEDİKODULARI ORTADAN KALDIRIN

Şehirlerdeki , ilçelerdeki ve beldelerdeki tüm dedikoduların ortadan kalkması için belediye başkanlarımıza, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerimize çok büyük iş düşüyor. Bizim belediye başkanlarımız şehirlerine yük olan değil şehirlerinin yükünü omuzlayan, mazeret değil çözüm üreten, AK Parti'nin yüzünü ağartan hizmetler ortaya koyan kişiler olmalı.

BELEDİYELERE HEYKEL UYARISI

Bazı belediyelerimizde, sayısı gerçi çok fazla değil, şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bir defa bu bizim değerlerimize terstir.
Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum.
Belediyelerimiz heykel değil hizmete yönelik eserler diksinler.

‘5 tane koyun teslim etsek kaybeder gelirsin’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN