CHP’de muhalife tuvalet cezası

Giriş Tarihi:13.09.2017, 19:55 Güncelleme Tarihi:14.09.2017, 01:17

Türkiye 'nin ana muhalefet partisi CHP'de sık sık gündeme gelen muhalif isimlere 'ses kesme' operasyonlarına bir yenisi de İzmir'de eklendi. Güzelbahçe'deki delege seçimlerinde mevcut ilçe başkanına karşı liste çıkaran Vedat Gezer ile ona destek veren Mine Bilir Şahin sürgüne yollandı

Vedat Gezer, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ndeki görevinden alınarak Fen İşleri'ne verildi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nde görevli Mine Bilir Şahin de, ilçedeki balıkçı barınaklarında bulunan umumi tuvaleti akşam saatlerinde temizlemekle görevlendirildi


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2014'te kendisini protesto eden partilileri Meclis Grup Toplantısı'ndan "Atın dışarı" diyerek kovdurmasının ardından, partide sık sık gündeme gelen "ses kesme" operasyonlarının bir yenisi İzmir'de yapıldı. Partinin İzmir teşkilatında her ilçede yapılan seçimlerde kaos ve tartışmalar çıkarken, Güzelbahçe'de yapılan seçimlerde yaşanan bir olay "Rezaletin bu kadarı da olmaz" dedirtti. Güzelbahçe'de CHP'li Belediye Başkanı Mustafa İnce, kendi desteklediği mevcut İlçe Başkanı Kazım Çam'a muhalif olan ve muhalif liste çıkaran İlçe Başkan Yardımcısı Vural Gezer'i ve Gezer'e destek veren belediye çalışanı Mine Bilir Şahin'i sürdü.

BAŞKAN ADAYINI SÜRDÜ

Pazar yapılan Kongrede Güzelbahçe ilçe başkanlığına da aday olduğunu açıklayan ve CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam'ın karşısına muhalif delege listesi çıkaran Vural Gezer'in Güzelbahçe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ndeki görevine son verildi. "Gençlerin önüne açın" sloganı ile mevcut başkanın karşısın çıkan Vural Gezer, ilk olarak belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü'ne görevlendirildi. Gezer'e başkan yardımcısı Meleknur Kentli'nin imzası ile gönderilen görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

UMUMİ TUVALET GÖREVİ

Vural Gezer muhalif olduğu için yediği sürgün ilçede konuşulurken, ikinci sürgün şok etti. İlçe Başkanlığı'na aday olan Vural Gezer'e destek veren Güzelbahçe Belediyesi çalışanı ve Parti içinden yakın çalışma arkadaşı Mine Bilir Şahin, yine Başkan Yardımcısı Meleknur Kentli'nin imzasıyla sürgün edildi. Ancak, Şahin'in akibeti daha ağır oldu. Evli ve bir çocuk annesi genç kadın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı Sosyal Market'teki görevinden alındı ve akşamları bol bol alkol tüketilen ilçe balıkçı barınağındaki umumi tuvaleti temizlemekle görevlendirildi.
Sürgün yazısını alınca sinir krizi geçiren Şahin'e umumi tuvaletleri temizlemekle görevlendirildiği saatler ise, 15.00 ile 24.00 olarak belirtildi.
Sürgün yazılı geldikten sonra rapor alan genç kadın, YENİ ASIR'a konuştu.

Şahin, "'Bu akla mantığı sığan bir olay değil. Bu kadın haklarına, insan haklarına aykırı bir şey. Sürgün kadar yapılan uygulama gururumu incitti. Ben ne yaptım? İş hayatım boyunca ne bir uyarım, ne de benim için hazırlanan bir tutanak yok. Muhalif olduğumuz için apor topar WC'ye sürdüler. Belediye içindeki park bahçelere gönderir, belediye binası içindeki WC'ye gönderir bir derece, ama bu umumi içkili restoranların tuvaletini temizlemeye göndererek intikam alıyorlar. Sadece Belediye Başkanı'nın desteklediği adaya destek vermediğim için, muhalif olduğum için bunu yapıyorlar. İstifa etmemi istiyorlar. Bu uygulamaya karşı dava açacağım. Onların demokrasi anlayışı bu mu? Sesini çıkaranın sesini kısıyorlar. Bu kişiler CHP'ye zarar veriyor. Bunlara karşı partide daha çok çalışmamız gerektiğine inancım arttı" dedi.

Şahin, bazı CHP'li milletvekillerinin bu olayın duyulmasının ardından kendisini arayıp destek vereceklerini söylediklerini ifade etti.

'SAVAŞA HAZIRIM'

Çıkardığı listesi seçimi kaybeden Vural Gezer de başkan adaylığına soyunduğu için belediyedeki görevinden alınarak sürgün edildi.
YENİ ASIR'a konuşan Gezer, "Ben ve arkadaşlarım artık CHP'de de gençlerin öne açılsın, adalet ve haksızlıklar son bulsun diye ortaya çıktık.
Bize yapılan bu hareketle gördük ki, doğru bir karar vermişiz. Bu zihniyete karşı mücadele etmemiz gerektiği apaçık ortada. Biz bildiğimiz CHP idoelojisinden vazgeçmeden bu mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

FATİH ŞENDİL

kalan karakter 1000

l-m-a-a l-m-a-a

kadina saygimi? yahu yapilan arastirmalarda eslerine en fazla siddet uygulayan kesim chp lilerden olusuyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 15.09.2017 14:39
l-m-a-a l-m-a-a

bunlar ittihat terakkicilerin torunlaridir cok görmeyin bunlarin genlerinde hertürlü seviyesizlik,terbiyesizlik girla

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 14.09.2017 23:08
oguz türk oguz türk

onun adi chp cok görmeyin cünkü vatanini dahi emperyalist güclere satmada hicbir sakinca görmeyen bu chp den herşey beklenir

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 14.09.2017 23:02
Reşat cemil yalçıner Reşat cemil yalçıner

Adalet bir işçinin onbir saat çalıştırılmasıdır.( chp li belediyelerde partili olmayan hiç bir vatandaş işe alınmamaktadır )

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 14.09.2017 22:55
Güzelbahçeli Güzelbahçeli

Ayıp hemde çok ayıp.Bunlar ne biçim insanlar.Hem kadına saygı diyorlar hem de bir kadını özgür iradesini kullanan kadın çalışanı tuvalet temizlikçiliğine gönderiyorlar. Yuh yani

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 14.09.2017 18:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.