55 yaşındaki çiftin ikiz bebek sevinci

Giriş Tarihi:28.09.2017, 20:05 Güncelleme Tarihi:29.09.2017, 00:39
Tek erkek evlatlarını iki yıl önce bir kazada kaybeden Uşaklı Çınar çifti, ilerleyen yaşlarına rağmen tüp bebek yöntemiyle ikiz bebek sahibi oldu. Çift, “Artık hayattaki en önemli amacımız ikizlerimizi iyi birer insan olarak yetiştirebilmek” dedi

Uşak'ın Eşme ilçesinde tek çocuklarını iki yıl önce kaybeden 55 yaşındaki Çınar çifti, tüp bebek yöntemiyle ikiz çocuk sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor.
Yeleğen köyünde yaşayan Çınar çiftinin tek çocukları olan astsubay Hüseyin Çınar, 2 yıl önce Rize'de denizde boğularak yaşamını yitirdi. Oğullarının ölümünün ardından eşiyle zor günler geçirdiklerini anlatan Halil Çınar, geçen yıl tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmaya karar verdiklerini, İzmir'de özel bir hastanede tedaviye başladıklarını ifade etti.
Bir süre sonra tedavinin başarılı olduğunu ve eşinin hamile kaldığını aktaran Halil Çınar, zorlu bir hamilelik döneminin ardından 15 gün önce ikiz erkek çocuklarının dünyaya geldiğini belirtti.

'EVE MUTLULUK GELDİ'

Çınar, bebeklerinden birine kaybettikleri oğulları Hüseyin'in, diğerine ise kendi ismini verdiğini söyledi.
Doğumdan sonra hayata umutla bakmaya başladıklarını ifade eden anne Muazzez Çınar ise ikizlerinin eve mutluluk getirdiğini söyledi. Bebeklere bakmakta zaman zaman zorlandığını, yakınlarının eve gelerek kendisine destek olduğunu kaydeden Muazzez Çınar, "Hamilelik çok zor geçti ancak doktorlar sürekli moral vererek destek oldu. Yaşımız hayli ilerledi, bu yaşta ikiz çocuk sahibi oldum, artık tek amacım onları iyi birer insan olarak yetiştirmek" dedi. Aileyi ziyaret ederek hediyeler veren Eşme Kaymakamı Ozan Gazel, bebeklerin bakımı için her türlü masrafı karşılayacaklarını söyledi.

'GENÇLİĞİMİZDE YAPAMADIĞIMIZI İHTİYARLIKTA YAPTIK'

Halil Çınar, "Gençliğimizde yapamadığımızı ihtiyarlıkta yaptık. Bebeklerin ikiz olması bizi çok yoruyor ama üstesinden geleceğiz. Artık yaşamdaki tek amacımız bu bebekleri büyütmek. Annelerinin sütü olmadı. Bu yüzden elle besliyoruz. Tabii bütün bunlar masraf, bir şekilde üstesinden geleceğiz" dedi.

kalan karakter 1000

asil asil

Bencilce iş yapmışlar. yaşları 55 bunlar 80 sene mi yaşayacaklar 70 şinde öldüler diyelim çocuklar yetiştirme yurduna. oradan bir çocuk alıp baksalardı daha iyi olurdu ölseler bile yine oraya dönerdi. çocuklara yazık olmazdı. varsayımlar her zaman vakıadır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır5
cevapla 29.09.2017 10:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.