• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Emrah Serbes’e ‘T’ nakli!

Emrah Serbes’e ‘T’ nakli!

30.9.2017 19:16 , Güncelleme Tarihi: 30.9.2017 22:40

Adliyeden çıkarılırken “Benim adım Emrah Serbes, sonunda T yok” diye bağıran Emrah Serbes, Menemen T Tipi Cezaevi’ne nakledildi

İzmir-Aydın Otoyolu'nda meydana gelen iki ölümlü kazanın sorumlusu olduğunu 6 gün sonra itiraf eden Behzat Ç'nin senaristi Emrah Serbes, gönderildiği Buca Cezaevi'nden Menemen T Tipi Cezaevi'ne nakledildi.
Emrah Serbes, adliyeden çıkarken "Benim adım Emrah Serbes, sonunda T yok. Bundan sonra benim sonumda hiçbir şey yok" diye bağırmıştı.

VİCDANLI BİRİ GİBİ!

Serbes, 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazada savcılık soruşturmasının kendisine yöneldiğini anlayınca hemen teslim oldu. Uzun bir açıklama yaparak kendisini vicdanlı bir insan olarak göstermeye çalışan Emrah Serbes'in yalanları tek tek ortaya çıktı.
Kazada hayatını kaybeden baba ile kızın aile avukatı, 112'yi aradığını yazan Emrah Serbes'in yalan söylediğini, bunun belgelerle kanıtlandığını ifade etti.
Emrah Serbes'in kendi yazdığı senaryoya göre teslim olduğunu belirten aile avukatı, Serbes'in kaza sonrası alkol testi yaptırmadığını söyledi.

25 YIL ALACAKTI

Emrah Serbes, kazadan sonra testi yaptırsaydı alkollü araç kullandığı ortaya çıkacaktı.
Yani; TCK 21. maddedeki "olası kast" düzenlemesiyle cinayet işlemiş gibi ceza alacaktı.
Bu ceza da 20 ile 25 yıl arasında değişiyor.
2 kişinin ölümüne sebep olan Emrah Serbes'in alkollü olduğu kanıtlanamazsa; taksirle ölüme sebebiyet vermekten en fazla 12 yıl hapis cezası verilecek.
Bu cezanın 4 yılı cezaevinde 2 yılı adli kontrolle geçecek.

ALKOL KUTUSU İNCELENECEK

Torbalı Cumhuriyet Savcılığı'nın, yazar Emrah Serbes'in karıştığı ölümlü trafik kazasına ilişkin yürüttüğü soruşturmada, Serbes'in aracının yanında bulunan alkol kutusu ve diğer materyallerin kime ait olduğunun tespiti için rapor istediği ortaya çıktı. İzmir Adli Tıp Kurumu ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen yazıda, Emrah Serbes hakkında gerekli genetik ve moleküler inceleme, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanıcısı olup olmadığı ve aracın yanında bulunan alkol kutusu ile diğer materyallerin kime ait olduğunun tespiti için rapor istendi.

Emrah Serbes’e ‘T’ nakli! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN