• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Sözcü’ye yeni ifade şoku

Sözcü’ye yeni ifade şoku

03.10.2017, 23:20

Sözcü çalışanlarıyla ilgili soruşturmada tahliye edilen gazetenin internet sorumlusu Mediha Olgun yeniden ifadeye çağrıldı. Verdiği bir röportajda gazete avukatlarını eleştiren Olgun, “Benimle ilgili başından beri yanlış bilgi verdiler. Adamlarını kurtarmak için beni yaktılar” ifadelerini kullanmıştı

Sözcü Gazetesi internet sorumlusu Mediha Olgun, bir gazeteye verdiği röportajda gazete avukatlarını eleştirmiş cezaevindeyken onlarla görüşmeyi kabul etmediğini bu avukatların gazetedeki adamlarını kurtarmak için kendisini yaktıklarını açıklamıştı. Bu röportajın ardından yeniden ifadeye çağrılan Olgun, sözlerinin arkasında durdu. Verdiği röportajda, "Başından itibaren benimle ilgili gazetenin avukatları yanlış bilgiler verdiler, dertleri bizi çıkarmak değil, siyasi şov yapmaktı. Sitenin haber koordinatörü Yücel Arı ve yayın yönetmeni Mustafa Çetin. Ve bu iki ismi ifadeye çağıran dahi olmamış. Ben avukatlara defalarca ikisinin de gelip tanıklık yapmaları için çağrıda bulundum. 4 aydır her avukat görüşmesinde haber gönderdim. Bakın, onların tutuklanması gerektiğini filan söylemiyorum. Lütfen yanlış anlamayın, sadece zahmet edip yönettikleri siteyle ilgili bir dava varken gelmediler" ifadelerini kullanan Olgun, "Bunca zaman o kadar gürültü kopardılar, güya bizim tutukluluğumuza itiraz ettiler, şayet samimi idiyseler savcıya gidip 'Bu kadının bu haberlerden haberi yok, talimatı veren, yaptıran biziz ama bunlar zaten suç değil' demeleri gerekmez miydi? Yapmadılar" demişti. İşte bu röportajın ardından Sözcü Gazetesi'ne ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı serbest kalan Mediha Olgun'un yeniden ifadesine başvurdu.

KABUL EDİYORUM

Olgun ifadesinde, "Nagehan Alçı'nın köşe yazısında belirttiği hususlar, kendisi ile 30 Eylül 2017 cumartesi günü yapmış olduğumuz cep telefonu görüşmesinde söylemiş olduğum konulardır. Tamamını kabul ediyorum. Benim cezaevinde kalmış olduğum malum soruşturmaya konu 'Sözcü Erdoğan'ı Buldu' başlıklı haber, haber koordinatörü Yücel Arı'nın isteğiyle halen cezaevinde bulunan Bekir Gökmen Ulu tarafından yapılmış ve Sözcü Gazetesi İnternet Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin'in bilgisi dahilinde yayınlanmıştır. Bu haberler benim onayımdan geçmemektedir. Yukarıda ismini vermiş olduğum arkadaşlarım sorumludur. Bahse konu haberin yapılmasında yukarıda ismini vermiş olduğum arkadaşlarım dışında herhangi bir kimsenin bilgisi olup olmadığını Bekir Gökmen Ulu'dan sorulabileceğini düşünüyorum. Köşe yazısında yer alan 'Avukatlar kendi adamlarını kurtarmak için bizi yaktılar' şeklindeki beyanımı şu şekilde açıklayabilirim. Burada 'kendi adamlarından' kast ettiğim Yücel Arı ve Mustafa Çetin'dir. Avukatların bu arkadaşlarımızın başına kötü bir şey gelmesini istemediklerinden, bu şekilde davrandıklarını değerlendirdim" dedi.

'Beni avukatlar çıkarmadı'

Mediha Olgun verdiği röportajda "Onca zaman bir kez çocuğumu arayıp teselli bile etmediler. Ama oğlum aramış, 'Neden annemi yayın yönetmeni gibi gösteriyorsunuz?' demiş, 'Öyle yapmak zorundayız' diye karşılık vermişler. Avukatlar da kendi adamlarını kurtarmak için bizi yaktılar.
Beni avukatlar değil, kendi yazdığım dilekçeler çıkardı, zaten son 1.5 ay avukatları görmeyi reddettim. Tam 120 dilekçe yazdım. Eğer samimi bir şekilde gerçekleri anlatırsanız sonuç alıyorsunuz" diye konuşmuştu.

Sözcü’ye yeni ifade şoku haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN