Dayakçı polise tutuklama

Yol ortasında yatan kadını cop ve tekmeyle dövdükten sonra açığa alınan polislerden biri tutuklanırken, diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Antalya'da yol ortasında yatan kadına şiddet uygulayan polislerden biri tutuklandı. Diğer polis ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Alanya ilçesinde açığa alındıktan sonra adliyeye sevk edilen polis memurları İ.K. ve İ.U, tutuklama talebiyle mahkemeye çıkarıldı. İ.K. tutuklanırken, İ.U. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Saray Mahallesi Türkmenbaşı Caddesi'nde 3 Ekim'de saat 07.20'de 2 polis memurunun sokakta yerde yatan kadını saçından tutup sürüklemesi ve copla dövüp tekme atması, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenmişti.

TEKME, COP, SÜRÜKLEME...

Sosyal medyada paylaşılan çekimde, kendinden geçmiş halde asfalt zeminde yatan kadının kalkmaması üzerine polislerden birinin kadına defalarca tekme attığı, elindeki copla vurduğu ve kadını saçından tutup sürüklediği görülmüştü.

'Babam olsa affetmem '

Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, yaşanan olaydan dolayı Yeni Asır'a yaptığı özel açıklamada, "Babam olsa affetmem.
Kimsenin kimseye vurmaya, hakaret etmeye hakkı yok. Anında gereğini yaptık" dedi.