• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Kanseri ‘aşkla’ yendiler

Kanseri ‘aşkla’ yendiler

6.10.2017 23:29 , Güncelleme Tarihi: 6.10.2017 23:58

Lösemi teşhisi konulan ve hastalığı ilerlediği için “Yaşaması mucize” denilen İzmirli Fırat “Pelin’i bir ömür boyu mutlu etmeden ölmeyeceğim” dedi ve sözünü tutup kanseri yendi. Nişan hazırlığı yapan genç çift, “Bizi aşk kurtardı” diye konuştu

İzmirli Pelin Keskin ile Fırat İlhan çiftinin aşkı, kanseri yendi. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında lösemi teşhisi konulan Fırat İlhan için doktorlar "Yaşaması mucize" dedi. Ancak genç adam, "Pelin'i bir ömür boyu mutlu etmeden ölmeyeceğim" diyerek hayata tutundu. Tam 9 ay süren mücadeleden zaferle çıktı. Düğün hazırlığı yapan Pelin Keskin, "Bizi aşk kurtardı. Kanserle savaşta sevgiyi sakın bırakmayın" dedi. Acil Tıp Teknisyeni Pelin Keskin ile işletmeci Fırat İlhan'ın yolları iki yıl önce kesişti. Çift ilk görüşte birbirine aşık oldu. Ancak mutlu günler uzun sürmedi. İş hayatı yoğun olan Fırat İlhan aşırı yorgunluk, terleme ve ateşle başlayan süreci grip sandı. Kız arkadaşının doktora gidelim ısrarını da "Geçer" diyerek reddetti. Ancak bir ay boyunca iyileşmeyince hastaneye gitmeye razı oldu, gribe yönelik muayene ve ilaçlar verildi. Ancak faydası olmadı.

MORLUKLARI GÖRÜNCE...

Vücudunda bazı morluklar gören Fırat İlhan, bir şeylerin ters gittiğini anladı fakat yine hastaneye gitmedi. Bunun üzerine Pelin Keskin, okuldan arkadaşı olan Özel İzmir Avrupa Tıp Merkezi Genel Müdürü Aslı Zengin'i aradı ve durumu anlattı. Yapılan muayenede İlhan'a "lösemi" teşhisi konuldu. Çift şoke oldu. Babasını da kanserden kaybeden Pelin Keskin, ertesi gün Ege Üniversitesi'nden randevu aldı. Doktorlar Keskin'e, kanserin son evrede olduğunu, her şeye hazırlıklı olması gerektiğini söyledi. Geçtiğimiz 25 Ekim'de hastaneye yatan İlhan, 4 kür kemoterapi gördü, beşincisinde enfeksiyon nedeniyle dalağını kaybetti ama yaşam sevincini kaybetmedi. Evlilik hayali kurduğu Pelin Keskin'e "Seni bir ömür boyu mutlu etmeden ölmeyeceğim" sözünü verdi. Sözünü de tuttu. Tam 9 ay boyunca verdiği ölüm kalım savaşından galip çıktı. galip çıktı.

'GEÇER DEMEYİN'

Çift hastalık sonrası evlilik yolunda da ilk adımı atarak nişanlandı. Özel İzmir Avrupa Tıp Merkezi Genel Müdürü Aslı Zengin, kanserde erken teşhisin önemine dikkat çekerek "Hiç bir şikayeti asla basit görmeyin, geçer demeyin. Böyle bir durumda en yakın sağlık kuruluşuna başvurun. Unutmayın kanserde erken teşhis veya geç teşhis de olsa mücadelede en önemli motivasyon hayata sıkı sıkıya bağlanmaktan geçiyor. Kanser hastası yakınları, desteği ve sevgiyi en üst düzeyde tutmalı. Bu mücadelede hastanın azmi kadar ona gösterilen sevgi de çok büyük önem taşıyor" diye konuştu.

'40 DERECE ATEŞLE 33 GÜN GEÇİRDİM'

Taburcu olan ve tüm kan değerleri normale dönen Fırat İlhan, "Kendime iyi bakmadım, çok sigara içtim, çok yoruldum, başkasının derdini hep dert edindim. Bu süreçte Pelin ile tanıştım ve yeniden dünyaya geldim, yaşama sevincim oldu. Teşhis konulduğunda da 'bu yaşam sevincini kaybetmeyeceğim' dedim. Hiç kötü düşünmedim. Ancak beşinci kür sonrasında enfeksiyon kaptım. 40 derece ateşle 33 gün geçirdim. Doktorlar Pelin'e 'Hazırlıklı olun' dediği gün, 'ben de lösemiyi yeneceğim' dedim, ertesi gün ateşim düştü. Dalağım alındı ama şu an çok iyiyim" dedi.

Kanseri ‘aşkla’ yendiler haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN