• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Ne sıfır beden ne obez!

Ne sıfır beden ne obez!

07.11.2017, 20:15 Güncelleme Tarihi: 07.11.2017, 22:12

Ender Saraç, Halit Yerebakan ve Canan Karatay’ın katılacağı projede üniversiteli gençler ‘sıfır beden’ ve ‘obezite’ konularında bilgilendirilecek

Hükümet, gençler arasında yaygınlaşan sıfır beden çılgınlığına karşı harekete geçti. Çoğu zaman ölümle sonuçlanan anoreksiya hastalığının önüne geçmek için önemli bir adım atılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca başlatılacak proje kapsamında üniversite öğrencilerine dengeli beslenme, GDO'lu gıdaların tüketimi, sağlıklı zayıflama ve obeziteyle mücadele konularında eğitim verilecek. Ender Saraç, Halit Yerebakan ve Canan Karatay gençleri 'sıfır beden' ve 'obezite' konularında bilgilendirecek.

DAYATMA ANLAYIŞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, son yıllarda gençler arasında hızla artan sıfır beden çılgınlığıyla mücadele etmek için seferberlik başlattı. Üniversitelerde uygulanacak projeyle birlikte gençlere, modern çağda sunulan beden ölçüleri ve güzellik anlayışının bir dayatma olduğu vurgulanarak her insanın beden ölçülerinin sağlıklarına göre farklılık arz edebileceği anlatılacak.
Sıfır beden modasının insan sağlığı üzerinde yol açtığı fiziksel ve psikolojik sorunlar ayrıntılı olarak ele alınacak.
Gençlere, kendileriyle barışık olmaları gerektiği konusunda mesajlar verilecek.

POZİTİF ETKİLER

Proje kapsamında obezite sorununa da dikkat çekilerek gençleri dengeli beslenmeye teşvik edici görüş ve öneriler sunulacak. Sağlıksız zayıflama diyetlerinin önemli sağlık sorunlarına yol açtığı hatırlatılarak dengeli beslenmeyle birlikte alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarının gençlerin hayatlarına katacağı pozitif etkiler ele alınacak.

UZMAN İSİMLER

Projede, gençlere düzenli spor yapmaları ve sağlıkları için hareketli bir yaşam tarzını benimsemeleri gerektiği anlatılacak.
Dr. Ender Saraç, Sabah yazarı Doç. Dr. Halit Yerebakan ve Prof. Dr. Canan Karatay gibi alanında uzman isimlerin de katılacağı projede gençler, GDO'lu ürünlerin tüketimi, katkılı ve işlenmiş gıdaların insan sağlığına etkileri konusunda da kapsamlı olarak bilgilendirilecek.

BURAK ERDEM ÇELİK

Ne sıfır beden ne obez! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN