• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Atatürk’ü faşistlere bırakmayacağız

Atatürk’ü faşistlere bırakmayacağız

10.11.2017, 13:22 Güncelleme Tarihi: 10.11.2017, 20:09

“Birileri biz Atatürk dedik diye bir sürü senaryo yazıyor. Adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise bizim bunu ifade etmemizden daha doğal ne olabilir. Bu söylemi faşist çevrelerin tekeline mi bırakacağız. CHP gibi amorf bir partinin Atatürk’ü milletten kaçırmasına rıza göstermeyeceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yılında Külliye'de düzenlenen Atatürk'ü Anma Programı'nda konuştu.
Türkiye'de Atatürk ve Atatürkçülüğün bir kısım çevreler tarafından kavramlaştırıldığını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:
Ülkemizde eskiden beri hep Atatürk ve Atatürkçülük tartışması yaşanmıştır. Milletimizin gönlündeki Atatürk'le sonradan kavramlaştıran Atatürkçülük arasında fark ortaya çıkmıştır.

MİRASINI KORUYORUZ

Atatürk ebediyete intihal ettikten sonra o ana kadar Türk Lirası üzerinde Atatürk'ün resmi vardı. Sonra o resim kaldırılmış onun yerine İnönü resmi konulmuştur.
Onu yapan da o zamanki CHP'nin kendisidir. Bu tarihten sonraki CHP önce İsmet İnönü'nün daha sonra başına geçen diğer başkanların CHP'si olmuştur.
Bugünkü CHP de başındaki malum zatın CHP'sidir. Atatürk'ün mirasçısı olduğu iddia edilen CHP'nin Atatürk'le ilişkisi 10 Kasım 1938'de kesilmiştir. Kurtuluş Savaşımız milletin topyekün kıyamının adıdır.
Böyle bir mücadeleye liderlik eden ismin milletin gönlünde en kıymetli yere sahip olması kadar önemli bir şey yoktur. Cumhuriyetimize, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma mirasına sahip çıkarak Atatürk'ün mirasını bu mirasçıların zulmünden kurtarıyoruz.

SENARYO YAZIYORLAR

Birileri çıkmış biz Atatürk'e Atatürk dedik diye bir sürü senaryolar yazıyor. Adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise bizim bunu ifade etmemizden daha doğal ne olabilir. Söylemi Marksist, faşist çevrelerin tekeline mi bırakacağız.
CHP gibi amorf bir partinin Atatürk'ü milletimizinden kaçırmasına rıza göstermeyeceğiz.
Biz Kurtuluş Savaşımıza başlarken ilan ettiğimiz Misak-ı Millimize sahip çıkamadık.
Suriye ve Irak'taki gelişmelerde zaman zaman dillendiriyorum. Misak-ı Millimize yeniden sahip çıkmak zorundayız.
Eğer o hudutlardan saldırı oluyorsa buradan buyurun devam edin deme lüksümüz yok. Gereğini yapmak zorundayız.
İdlib'de yapılan budur. Afrin'de yapılmakta olan da budur.

DÜNÜN TÜRKİYE'Sİ DEĞİL

Bu iş lafla değil yürekle, imanla oluyor.
Razı olabileceğimizin en asgarisi olan sınırların dahi gerisinde bir anlaşmayı Lozan'da kabul etmek zorunda kaldık.
Ülkemizin Güneydoğu sınırlarında yaşadığı en önemli sorunlar Misak-ı Milli'den verilen tavizlerdendi. Ama bugünkü Türkiye dünün Türkiye'si değil. Matruşka gibi açtıkça içinden yeni figürlerin çıktığı karmaşık düzeni, Allah'ın yardımı ve milletimizin desteği ile bozacağız.

HÜRMETLE YAD EDİYORUZ

Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan, deftere şunları yazdı: Vefatının 79. yıl dönümünde Kurtuluş Savaşımızın büyük komutanı, Cumhuriyetimizin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha rahmetle hürmetle saygıyla yad ediyoruz. Atatürk'ün bize bıraktığı en önemli miras olan Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle gece gündüz çalışıyoruz.

SOSYAL MEDYADA 10 KASIM PAYLAŞIMI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Instagram ve Twitter hesaplarından, Atatürk'ün vefatının 79'uncu yıldönümü dolayısıyla bir mesaj paylaştı. Atatürk'ü vefatının 79. yıl dönümünde rahmetle, hürmetle, saygıyla yad ettiğini belirten Erdoğan'ın paylaştığı Atatürk fotoğrafı öğle saatlerine kadar 11 bin beğeni aldı.

İSLAM'IN ILIMLISI ILIMSIZI OLMAZ

İslam İşbirliği Teşkilatı Kadın Danışma Konseyi Genç Kadınlar Liderlik ve Girişimcilik Programı Sertifika Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ılımlı İslam tartışmalarına tepki gösterdi. Erdoğan, "Ilımlı İslam konusunu yeniden köpürttüler: Bu ılımlı İslam kelimesinin patenti Batı'ya ait. Bunu söyleyen kişi kendine ait olduğunu düşünüyor olabilir ama sana ait değil. İslam'ın ılımlısı, ılımsızı olmaz. İslam tektir. Kimse İslam'ı çeşitlendirme gayreti içine giremez. Mesele şu İslam'ı zaafa düşürmek" dedi.

BEDELİNİ AĞIR ÖDERLER

Kimse operasyona yeltenmesin yeltenirse bedelini ağır öder. Tendürek'te, Gabar'da, Cudi'de, gerekirse Kandil'de, gerekirse Sincar'da, askerimiz, komutanlarımız, Genelkurmay Başkanımız karda kışta bütün operasyonları yönettiler, yönetiyorlar.
Bunların inlerine kadar girecek ve mücadeleye devam edeceğiz.

Atatürk’ü faşistlere bırakmayacağız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN