“Saygıyla yad ediyoruz”

Giriş Tarihi:09.11.2017, 22:02 Güncelleme Tarihi:09.11.2017, 23:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yayımladığı 10 Kasım mesajında, Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal'i ebediyete irtihalinin 79'uncu yılında saygıyla yad ettiğini ifade etti. Erdoğan, "Gazi Mustafa Kemal, önderlik ettiği istiklal mücadelemiz, elde ettiği eşsiz zaferler ve milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir liderdir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajına şöyle devam etti:

"Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla, canıyla, yüreğiyle durdurmuştur. Aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir. Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu ve gençlere emanet ettiği Cumhuriyet'imizi tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmek ve 2023 hedeflerimize ulaşmak için, 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkesi etrafında birleşiyoruz. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum."

kalan karakter 1000

izmirr izmirr

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK senin gibisi gelmez yaptığı herşey için minnettarız

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 10.11.2017 09:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.