• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

FETÖ’nün amiralinden Atatürk itirafı

FETÖ’nün amiralinden Atatürk itirafı

11.11.2017, 21:39 Güncelleme Tarihi: 11.11.2017, 22:13

FATİH ŞENDİL

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Amfibi Deniz Piyade Tugay eski Komutanı Tuğgeneral Halil İbrahim Yıldız'ın, FETÖ'nün kendisi gibi subayları ve örgüt üyelerini nasıl Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk düşmanı olarak yetiştirdiğini anlattı. Yıldız'ın henüz Deniz Harp Okulu'ndaki öğrencilik yıllarında mesul FETÖ abilerinin kendilerine "Atatürkçülüğü kimseye bırakmayın, en büyük Atatürkçü görünün" dediklerini ancak, gittikleri FETÖ evlerinde ise, kendilerine Atatürk'ün en büyük deccal olduğu, FETÖ'nün Atatürk'ün söylemlerini yok etmek için geldiğinin anlatıldığını aktardı.

DARBE TOPLANTILARINA KATILMIŞ

15 Temmuz gecesi savaş gemilerini Foça'dan Konak Meydanı'na doğru burada toplanan kalabalığa ateş etmek üzere yola çıkaran Yıldız, yolda dönemin İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya tarafından eyleminden vazgeçirilmişti. Atatürk düşmanı olarak yetiştirildiklerini itiraflarında anlatan Tuğamiral Yıldız'ın Ankara Çukurambar'da darbe girişiminden 6 ay önce yapılan darbe planı toplantılarına katıldığı ortaya çıkmıştı.

AMİRALLİK İÇİN KUMPAS KURMUŞLAR

İtirafçı olan Yıldız'ın adliyede verdiği ifadede olay gecesini anlatırken, "Keşke ölseydim de böyle bir işe kalkışmasaydım" dediği öğrenildi. Yıldız, soruşturma nedeniyle orduda subay kalmayınca alt kademelerin üst rütbeye atandığını söylediği belirtildi. Kendisinin 1989'lu bir albay olduğunu anlatan Yıldız'ın Kuvvet Komutanlığı için 1984 ve 1986'lı subayların olduğunu ancak onların bir dergide yayınlanan listede FETÖ'cü olarak gösterildiğini ve bu nedenle terfi ettirilmediklerini anlattığı kaydedildi.
Yıldız'ın bu nedenle apar topar amiralliğe yükseltildiğini söylediği öğrenildi.

ÖLÜMÜNÜ DOĞUM TARİHİ YAPMIŞ

Yıldız'ın savcılık ifadesinde de FETÖ'nün Atatürk'e karşı örgüt üyelerinin beyinlerini yıkadığını anlattığı öğrenildi.
Harp okulundaki öğrencilik yıllarından itibaren FETÖ tarafından kendilerine elebaşı Gülen'in mehdi, Atatürk'ün de deccal ve şeytan olarak anlatıldığını ve örgüt tarafından beyinlerinin bu şekilde yıkandığını anlatan Yıldız, elebaşı Gülen'in Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm tarihini kendisine doğum tarihi seçtiğini söyledi. Yıldız, Mehdi'nin ahir zamanda zuhur edeceğine inandığı için 'Deccal öldü, Mehdi doğdu' inancının FETÖ tarafından kendilerine telkin edildiğini söylediği kaydedildi. fetö'cü amiral Yıldız'ın itirafları şöyle: "Bize harp okulundan itibaren Atatürk düşmanlığı aşılandı. Ancak 'Dışarıya karşı en büyük Atatürkçü siz olun. Kimseye Atatürk'ü sahiplendirmeyin' diyorlardı. Ancak o abiler FETÖ ışık evlerine gittiğimizde farklı konuşuyordu. Atatürk ile ilgili ağza alınmayacak hakaretler ediyorlardı. O'nun bir asrın deccali olduğunu, ondan ve fikirlerinden kurtulmak için FETÖ'nün geldiğini söylüyorlardı."

FETÖ’nün amiralinden Atatürk itirafı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN