• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Elif’in iyilik melekleri!

Elif’in iyilik melekleri!

26.12.2017, 22:59

İzmir Tire'deki ilkokul öğrencileri, "İyilik Gönüllüleri" projesi kapsamında, annesinin kucağında anaokuluna gelip giden engelli minik Elif'e tekerlekli sandalye hediye etti.

ÖĞRETMENLE GÖRÜŞTÜLER

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'nce başlatılan "İyilik Gönüllüleri" projesi, omuriliğindeki problemle dünyaya gelen bedensel engelli 6 yaşındaki minik Elif Yılmaz'a hayat dayanağı oldu. Tire Dört Eylül İlkokulu'nda yürütülen proje kapsamında öğrenciler, rehber öğretmenleri Gökhan Karmış'a engelli bir çocuğa tekerlekli sandalye hediye etmek istediklerini söyledi. Bunun üzerine Tire Engelliler Derneği ile iletişime geçilerek ailesi hayvancılıkla uğraşan Eğridere İlkokulu anasınıfı öğrencisi minik Elif'e ulaşıldı.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Okula annesinin kucağında gidip gelen minik Elif, "iyilik meleği" öğrencilerin hediyesiyle tekerlekli sandalyesine kavuştu. Elif'in ailesi, çocuklarının okulu çok sevdiğini, bu sayede okula gelip gitmesinin çok daha kolay olacağını belirterek mutluluklarını dile getirdi. İki kez ameliyat olan ve tedavisi halen süren Elif ise "Tekerlekli sandalyeyle istediğimde dışarı çıkabileceğim. Köyde gezebileceğim, hatta sizi ziyarete geleceğim" dedi.

Elif’in iyilik melekleri! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN