• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İNSAFSIZLAR!

İNSAFSIZLAR!

12.01.2018, 23:09

İkinci baharını yaşayan insanlara aldığı nefesi bile haram ettiler. , Buca’daki bünyesindeki huzurevi ücretlerini 650 liradan tam 950 liraya çıkardı

İzmir'de yeni yılla birlikte suya, toplu taşımaya ve otopark ücretlerine yaptığı zamlarla vatandaşı isyan ettiren Büyükşehir Belediyesi, Buca'daki Sosyal Yaşam Kampusü bünyesinde yer alan huzurevinde de huzur bırakmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin en büyük sosyal yaşam kampusü olarak tanıtılan alanı 2 yıl önce açmıştı. Belediye, kampus bünyesindeki huzurevi ücretlerini 650 liradan bir anda 950 liraya çıkardı. Yapılan yüzde 50'lik zam yaşlıları isyan ettirdi. Yeni Asır'a konuşan birçok huzurevi sakini, "Bu kadar zam insafsızlık. Enflasyon yüzde 12-13'lerdeyken bu kadar yüksek zam yapılır mı?" dedi.

'BİZ İNSAN DEĞİL MİYİZ?'

İçlerinde birçok kişinin emekli maaşının 1350-1400 lira civarında olduğunu dile getiren huzurevi sakinleri, "Huzurevinde berber, kuaför ve kıyafetlerimizi yıkamak için ayrıca para veriyoruz. Ayda 950 lira huzurevine verince kalan parayla ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. Çok zor durumdayız. Biz insan değil miyiz? Hastayız ilaç almamız gerekiyor. Bir ihtiyacımız oluyor paramız olmadığı için elimiz kolumuz bağlı kalıyoruz" şeklinde veryansın ettiler.

'BEĞENMEYENE KAPI ORADA'

Tepkilerini dile getirmeleri üzerine huzurevi yetkililerinin kendileriyle bir toplantı yaptığını anlatan huzurevi sakinleri, "Bize; 'Beğenmiyorsanız kapı orada! Her huzurevi zam yapıyor. Ortalığı karıştırmayın' denildi" şeklinde açıklama yaptılar. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Buca'da kurduğu Sosyal Yaşam Kampusü'nde huzurevi sırası için 10 yıl beklendiği kaydedildi. Yaklaşık 850 kişinin sırada olduğu bilgisi verilirken en iyi ihtimalle 3 kişilik odalarda bekleme süresinin 7 yıla indiği öğrenildi.

NİDA ALADAĞ

İNSAFSIZLAR! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN