• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

‘O çapulcuları darmadağın ederiz’

‘O çapulcuları darmadağın ederiz’

13.01.2018, 14:46 Güncelleme Tarihi: 14.01.2018, 00:26

, Suriye’nin kuzeyinde terör örgütleri YPG-PYD’ye silah desteği yapan ABD’ye sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Ordu kurduklarını sandıkları çapulcuları Allah’ın izniyle bir haftayı bulmaz nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün partisinin Elazığ ve Bingöl'deki kongrelerine katıldı. Konuşmasında FETÖ ile mücadeleye değinen ve ABD'nin attığı adımları eleştiren Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devletimiz yok. Yok paralel devletmiş, yok şu devletmiş, bu devletmiş.
Nerede Pensilvanya'da. Ne işin var orada? Hadi sıkıyorsa buraya gel. Arkana Amerika'yı almak suretiyle Pensilvanya'da durmanın sana kazandıracağı bir şey yok. Amerika da seni bir yere kadar taşır FETO bunu bilesin. Ondan sonra Amerika da seni kapıya koyacak" dedi.

BAŞLARINA YIKACAĞIZ

Bölgede 200 yıldır yaşananlardan ve özellikle de 34 yıllık terörle mücadele geçmişinden aldıkları dersle Suriye'de, Irak'ta, sınırlar boyunca her yerde aktif bir politika izlediklerini kaydeden Erdoğan, "Biz terör örgütünü ülkemizde eylem yapamaz hale getirince bu defa güney sınırlarımız boyunca bir terör koridoru oluşturma çabasıyla karşı karşıya kaldık. Fırat Kalkanı Harekatı'yla bu koridoru tam ortasından, tabiri caizse, bıçakla keser gibi böldük attık ve bir gece ansızın vurduk. Şimdi İdlib operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin'deki teröristler teslim olmazlarsa orayı da başlarına yıkacağız, bu böyle biline. Münbiç'te bize verilen sözler tutulmazsa evet kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Irak'a kadar sınırlarımız boyunca tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

KENDİLERİNİ TEST ETSİNLER

"Suriye'deki terör örgütünü destekleyen sözüm ona müttefiklerimizi bir kez daha kendilerini test etmeye davet ediyorum" diyen Cumhurbaşkanı, "Suriye'de terör örgütüne Amerika'nın göndermiş olduğu silah sayısı ne biliyor musunuz, 4 bin 900 TIR. Böyle müttefiklik olmaz, böyle stratejik dayanışma olmaz. Sen PYD'ye YPG'ye bu silahları vereceksin, ondan sonra da bize biz sizinle stratejik ortağız diyeceksin, bunu kimse yutmaz. 2 bin uçak dolusu silahı da derme çatma havaalanlarına indirerek örgüte teslim ettiğini biliyoruz. Artık kimse bize bu silahlar oradaki kuvvetlerimiz için lazım safsatasını tekrarlamasın. Teröristin üzerine üniforma giydirince barındığı binanın tepesine de kendi ülkenizin bayrağını dikince hakikatler ortadan kalkmıyor. Yılanla yatağa giren neticelerine katlanır. Amerika kendini kaldırıp yılan çukuruna atmakta bu kadar ısrarcıysa kendisi bilir" açıklamasını yaptı.

‘O çapulcuları darmadağın ederiz’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN