'Yalvarıyorum oğlumu bulun'

Giriş Tarihi:01.12.2012, 19:18 Güncelleme Tarihi:01.12.2012, 19:18
Gözyaşları dinmeyen anne Billur Salihreisoğlu, "Bu adamın sağlık durumu yerinde değil. Mailler atıp beni tehdit ediyor. Aylardır yüzünü görmediğim çocuğumu yakalanma korkusu yüzünden okula bile göndermiyormuş" dedi

FATİH ŞENDİL (HABER MERKEZİ)

İzmir'de 6 ay önce mahkemenin verdiği görüş gününde öz babası tarafından kaçırılan 6 yaşındaki Emre Beşer'den halen haber alınamazken, gözyaşları dinmeyen anne Billur Salihreisoğlu, "Yalvarıyorum yavrumu bulun, bu adam mailler atıp beni tehdit ediyor. Çocuğumu yakalanma korkusu yüzünden okula bile göndermiyormuş" dedi.
Baba Adnan Beşer'in, eski eşine gönderdiği maillerden 'İP Sorgulaması' yapan polis, adresin Arabistan'dan gönderildiği bilgisine ulaştı. Ancak Billur Salihreisoğlu eski eşinin attığı elektronik postalarda
dalga geçtiğini belirterek, "Polis ve siz boşuna yorulmayın, bu mailleri size gönderdiğim adres Arabistan çıkacak ama ben buradayım. Beni asla bulamazsınız diye yazıyor" dedi.
Torununun bulunması için dedektif gibi çalışan EBSO Meclis üyesi ve sanayici Yakup Özdanon, "Polisin daha fazla gayret göstermesini ve vatandaşlardan ihbarda bulunmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

2 YIL ÖNCE BOŞANDILAR

İzmir'in tanınmış ailelerinden Ortaklar Kauçuk firmasının sahiplerinden Yarımada Lions Kulüp eski Başkanı 'un kızı Billur Salihreisoğlu ve eşi Adnan Beşer 2010 yılının Ekim ayında şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmış, İzmir 7. Aile Mahkemesi çocukları Emre Beşer'in velayetini anneye vermişti. Mahkeme her ayın birinci ve üçüncü haftalarının sonlarında, bayramlarda 1 gün ve Temmuz ayının tamamında küçük Emre'nin babası ile birlikte kalmasına da hükmetti. Ayrıca babanın çocuğu icra memurları ve sosyal hizmetler görevlileri eşliğinde alabileceğine karar verdi.
6 ay önce çocuğu alan Adnan Beşer, kayıplara karıştı. Anne Billur Salihreisoğlu, o tarihte olayı, "Telefonla arayıp oğlumun yüzünü bile unutturacağını, büyüdüğünü göremeyeceğimi söyledi" sözleriyle anlatmıştı.

6 AYDIR HABER ALAMIYOR

Eski eşinin sağlık durumunun iyi olmadığını ileri süren anne Salihreisoğlu "Bu nasıl bir sistem, bu nasıl bir adalet. Oğlumu kendi ellerimle verdim, 6 aydır haber alamıyorum. Gözüme uyku girmiyor" dedi.
Oğlunun sesini o günden beri bir kez bile duymadığını belirten gözüyaşlı anne Salihreisoğlu, şunları söyledi: "Bana mailler atıyor. Yakalanma korkusu yüzünden oğlumu okula bile gönderemediğini söylüyor, beni suçluyor. Polisin takip edeceğini bildiğini ve İP adresinin de Arabistan çıkacağını söyledi.
Gerçekten de polisin yaptığı incelemede İP adresi Arabistan çıkıyor. Ama bana Türkiye'de olduğunu söylüyor. Ayrıca attığı oğlumun resimlerindeki arka fon, Türkiye içinde olduğunu gösteriyor. Oğluma kavuşmak istiyorum. Polisin oğlumu bulmasını istiyorum."

Torunu için dedektif gibi çalışıyor

Torununun bulunması için dedektif gibi çalışan EBSO Meclis üyesi ve sanayici Yakup Özdanon, torununun zarar görmesinden korktuğunu belirterek, "Babası demeye şahit istenen o adamın attığı maillerdeki resimlerin Türkiye'de çekildiği kesin. Ama hangi il, hangi ilçe tespit edemiyoruz. Kendim de sanayici olduğum için resmi binlerce kişiye gösterdim. Ancak sonuç alamadık. Bizlere attığı maillerdeki bilgiyasarın İP adresleri ile oynamış. Torunumu gören varsa lütfen ihbar etsin" dedi. Özdanon, polisin daha fazla gayret göstermesini ve ihbar beklediklerini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.