BİZE ULAŞIN

Necip Fazıl’ın ölüm yıldönümü...

Giriş Tarihi: 25.05.2018, 10:56

Kaldırımlar, Destan, Sakarya Türküsü, Zindandan Mehmede Mektup, Çile ve daha nicesi... Şair, yazar, düşünür Necip Fazıl Kısakürek'in bu dünyadan ayrılışının 35'üncü yılı... Üstat; şairliği, yazarlığı, Türkçeye egemenliği tartışma üstü olan; ama fikirleriyle, polemikleriyle, hitabeleriyle, dinî ve siyasî tavır alışlarıyla fırtınalar estiren; entelektüel camiada büyük tartışmalara neden olan bir şahsiyetti... 79 yaşında vefat etti... Onlarca şiiri, kitabı, makaleyi bıraktı arkasında... Biz de Sakarya Türküsüyle yad edelim Necip Fazıl'ı...

Necip Fazıl’ın ölüm yıldönümü... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.