BİZE ULAŞIN

Bakan Bekir Pakdemirli'den İzmir Karabağlar’da çıkan yangın hakkında açıklama

Giriş Tarihi: 18.08.2019, 19:38

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli İzmir'in Karabağlar ilçesinde çıkan yangın hakkında konuştu. Pakdemirli, "Bu yangın Türkiye'de çıkan en ciddi yangınlardan biri. Yangın 4 noktada çıktı. Rüzgâr çok kuvvetli estiğinden durduramıyoruz. Bölgenin tahliyesi konusunda çalışıyoruz. 70 kilometre hızlara varan rüzgar yangını büyüttü." dedi. Öte yandan Pakdemirli, "Türkiye'deki yangınlara toplam 23 helikopter, 250 arazöz, bin personel ve 35 dozerle müdahale ediyoruz. Kamunun tüm kurumları çalışıyor. Üzerindeyiz. Hava şartlarının olumsuzluklarına rağmen inşallah en yakın zamanda tüm yangınları kontrol altına almayı hedefliyoruz." açıklamasında bulundu. Pakdemirli ayrıca dün İstanbul'da etkili olan sağanak yağış ardından ortaya çıkan tablo hakkında ise, “Neredeyse hafta başından beri meteorolojik koşulların İstanbul'da aleyhte ve yağışla ilgili gelişebileceğine dair her türlü açıklamamız olmasına rağmen Meteoroloji geç açıkladı diyorlar. Ben bunu doğru bulmuyorum. Yöneticilerin işlerinin başında olması gerekir. Eğer yöneticisiysen geleceksin işin başına geçeceksin. Vatandaş bunu bekliyor. Can kaybı da olabilir ama vatandaş yöneticilerini başında istiyor." şeklinde konuştu.

Bakan Bekir Pakdemirli'den İzmir Karabağlar’da çıkan yangın hakkında açıklama haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.