• SON DAKİKA
 • İzmir Körfezi kötü kokuya mahkum! Uzmanlardan temiz dere uyarısı geldi

  Giriş Tarihi: 18.09.2020, 15:37

  İzmir Körfezi'nin kirlilik ve kötü kokusu gündemden düşmüyor. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi hiçbir sorunu çözmediği gibi, bu durumla da ilgilenmiyor. Ancak uzmanlardan bu konu hakkında 'temiz dere' uyarısı geldi. Uzmanlara göre betonla kaplanan dereler ekolojik dengeyi bozuyor. Körfeze akan arıtılmamış su ise kirliliği artırıyor. Betonlanan dereler, İzmir Körfezi'ne sürekli kirlilik taşıyor. Deniz Bilimleri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, "Bu körfeze ciddi anlamda kirlilik akışı var. Bu körfezde değil 3 yıl, 33 yıl dahi yüzmek mümkün değil" dedi. A Haber Muhabiri Sefer Ayçe'nin özel haberi.

  İzmir Körfezi kötü kokuya mahkum! Uzmanlardan temiz dere uyarısı geldi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


  Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.