BİZE ULAŞIN

Bodrum’daki kaçak yapılarda yıkımlar başladı

Giriş Tarihi: 24.08.2019, 13:28

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bodrum’da kıyı ve koylarda incelemelerde bulunmasının ardından milyon dolarlık proje kaçak olan kısımlarının yıkımına başlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tarafından Bodrum'da incelemeler yapılmıştı bin 611 konut, 4 otel inşaatı durdurulmuş kaçak olan binaların yıkımı için 1 ay müddet verilmişti. Bugün sabah saatlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, Bodrum Belediye ekipleri, jandarma ve yıkım ekibi

Küçükbük Mahallesi Çetilli Burnu'nda bulunan 330 villanın 1 otelin bulunduğu projedeki kaçak yapıları yıkmaya geldi.

​MİLYON DOLARLIK PROJE YIKILIYOR
330 villa ve bir otelden oluşan "the bo viera" projesi Küçükbükü Mahallesi Çeteli Burnu'nda bulunan denize sıfır 154 bin metrekarelik arazide inşaa edilmeye başlanmıştı. Bodrum Belediyesi'nin 8 kez mühürlediği projenin yapımı şubat 2016'da başladı. 200 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen projeye tepki gösteren bölge sakinleri onaylanan imar plan değişikliklerinin iptali için dava açtı. Muğla 2. idare mahkemesi 18 Temmuz 2018'de aldığı kararla, plan değişikliğinde kamu yararı olmadığını belirterek yürütmeyi durdurdu. Proje sahibi firma itiraz etti ve istinaf mahkemesi'ne başvurdu. Üst mahkeme Haziran 2019'da verdiği kararda, Muğla 2. idare Mahkemesi'nin verdiği kararı iptal etti.

1 AY SONRA BAKANLIK YIKACAK
Yalıkavak mahallesinde 425 konut 1 otel, Gündoğan mahallesinde 90 odalı otel ve 330 konut, Göltürkbükü Mahallesi'nde 166 konut 1 otel, Gümbet Mahallesi'nde 131 konut ve Yalıçiftlik Mahallesi'nde 400 adet komut tespit edildi.

İHA

Bodrum’daki kaçak yapılarda yıkımlar başladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.