Obeziteyi yenen hekime ödül

Giriş Tarihi:14.03.2012, 19:48 Güncelleme Tarihi:14.03.2012, 19:48
Türkiye’de en çok mide küçültme operasyonu yapan ve hastaları arasında ölüm olayı görülmeyen Prof. Tekin’e, Pamukkale Üniversitesi’ndeki Tıp Bayramı törenleri sırasında başarı belgesi verildi

UFUK SOYHAN (DENİZLİ)

Obeziteyi önlemek için Türkiye'de en çok operasyon yapan ve hastaları arasında ölüm yaşanmayan Prof. Dr. Koray Tekin, Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı törenleri sırasında plaketle ödüllendirildi.
Denizli Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Belediye Başkanı Osman Zolan, akademisyenler ve çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, PAÜ Tıp Fakültesi'nin "Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu" tarafından akredite edilen 8 tıp fakültesinden biri olduğunu söyledi.

YENİ HASTANELER

Bağcı, "Yöre insanının refahı için sağlık hizmetinde tıp fakültelerinin çok önemli görevleri olduğu bir gerçektir. 810 yataklı PAÜ hastanesine ek olarak 2012 yılı yatırım bütçesine konulan Modern Görüntüleme Klinik Genetik, Moleküler Patoloji ve Moleküler Onkoloji birimlerimizin yer alacağı geçiş bloğu, Geriatri ve Psikiyatri Hastanesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ile PAÜ'nün Karahayıt'taki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'ni PAÜ Hastaneleri kompleksine dahil ederek ihale aşamasına getirmiş bulunmaktayız" dedi.
Rektör Bağcı, PAÜ Hastanesi'ne en büyük bağışı yapan işadamı Habip Kızıltaş'a teşekkür ettiğini söyledi.

275 OPERASYON

Konuşmaların ardından sağlık alanında üstün başarı gösteren Denizli'deki doktorlar plaketle ödüllendirildi. Obeziteyi önlemek için Türkiye'de tüp mide yöntemi ile en çok operasyon yapan ve hastaları arasında ölüm yaşanmayan Prof. Dr. Koray Tekin, ödülünü Denizli İl Sağlık Müdürü vekili İsmail Kurşunluoğlu'nun elinden aldı.
Hastaları arasında obezitenin süpermeni olarak tanınan Tekin'in bugüne kadar 276 tüp mide ameliyatı yaptığı ifade edildi. Morbid obezite hastalarına tonlarca ağırlık kaybettiren Tekin, bunun bir ekip işi olduğunu belirtti. Ödülü ekibi adına aldığını vurgulayan Tekin, çalışamalarını geliştirerek sürdüreceğinin sözünü verdi.
Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Ramazan Canural, PAÜ'den Prof. Dr. Nevzat Karabulut, Yrd. Doç. Dr. Nuray Akkaya, Prof. Dr. Hasan Erken, Prof. Dr. Çağatay Aydın, Prof. Dr. Belda Dursun, Yrd. Doç. Dr. İsmail Sarı, Yrd. Doç. Dr. Sibel Hacıoğlu, Yrd. Doç. Dr. Onur Birsen, Prof. Dr. Esat Kıter, Doç. Dr. Ferudun Acar ve Doç. Dr. Göksemin Acar da çeşitli dallarda ödül aldı.

"Sağlık alanındaki şiddet önlensin

Denizli Tabip Odası Başkanı Ersin Çağırğan'la birlikte Denizli Tabip Odası'nda basın toplantısı düzenleyen Türk Tabipler Birliği Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eriç Bilaloğlu, sağlık alanında yaşanan ve her gün artan şiddet olaylarının önlenmesini istedi. 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Meclis'teki siyasi partilerin başkanlarına, sözcülerine ve Meclis başkanına isteklerini içeren faks gönderdiklerini kaydeden Dr. Bilaloğlu, "Hekimlere yönelik şiddet olaylarında son yıllarda artış yaşanıyor. Hastalara kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti vermek isteyen biz hekimler, performans ve ciro baskısı altında kalmadan, hastalarımıza yeterince vakit ayırabileceğimiz bir ortamda, sağlık hizmeti vermek istiyoruz. Bu tıp bayramında en büyük isteğimiz şiddet olaylarının son bulmasıdır. Bunun için TBMM'sine faks gönderdik. Hekime karşı şiddet olayları ile ilgili Meclis araştırması istiyoruz" diye konuştu.
HASAN DURNA


kalan karakter 1000

GİZEM GİZEM

MÜKEMMEL Bİ ADAM RESMEN HAYAT KURTARIYOR.BU KADAR MÜKEMMEL OLMASINA RAĞMEN ÇOK DA MÜTEVAZİ.BENDE ONUN HASTASIYIM VE ÇOK ŞANSLIYIM.GÖZÜM KAPALI EMANET EDERİM HERKESİ

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.11.2014 13:03
mesut mesut

obez tehlikesi olanlar iiçin nası lteşhis koyup ameliyata gerek duyoyor bilgisi olan varsa yazabilirmi standartb ne olmalıki ameliyat yapılsın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.05.2013 16:33
Mahabat Mahabat

O kadar mutluyum ki Koray Hocamin en mutlu ve onemli gununde beni ameliyat yapmasina...Hocam Dunya tip bayraminiz kutlu olsun. Iyi ki varsiniz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.03.2012 18:04
nursevim çalıklı nursevim çalıklı

bizlerin yüzünü güldüren sayın hocam koray tekin hayatınız boyu hep gülün ben inanıyorum ki siz alacağınız ödülleri koyacak yer bulamayacaksınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 15.03.2012 17:48
dilşah kalkan dilşah kalkan

sevgili hocam prof.dr.koray tekin öncelikle her zaman hastanız olma lüksünü ve keyfini her zaman bana yaşattığınız için,başarılı çalışmalarınız için,Türkiye'nin en iyi cerrahı olduğunuz için,bugün aldığınız ödülün hakkını sonuna kadar hastalarınıza verdiğiniz için sizi ayakta alkışlıyor,gurur duyuyorum..başarılarınız daim olsun hocam....

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 15.03.2012 12:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.