Dev darbuka ile açılış

Giriş Tarihi:11.11.2012, 19:30 Güncelleme Tarihi:11.11.2012, 19:30
Merhum Atalay Noyaner zamanında meslek hayatına Fuar Akasyalar'da başlayan müzisyen Salim Gügük, 35 yıllık birikimini, Çankaya Fevzipaşa Bulvarı'nda açtığı perküsyon mağazası ile taçlandırdı. Vurmalı sazlar konusunda uzman olduklarını ifade eden Gügük, sahnede müzik yapma görevini Turkuaz City'de müzisyen olarak çalışan oğlu Sergen Gügük'e bıraktığını ifade ederken, İzmir'in vurmalı sazlardaki en kapsamlı mağazasını açtı.

DOSTLAR BULUŞTU

"Salim Percussion" isimli mağazanın açılışına birçok davetli gelirken, 130 santimetre yüksekliğindeki seramikten yapılan 50 kilogram ağırlığındaki darbuka, açılışa damgasını vurdu. Salim Gügük, şov ya da sergileme amaçlı olarak ürettikleri darbukanın aynı zamanda çalınabildiğine dikkat çekerken, onlarca çeşit vurmalı sazı kendilerinin imal ettiğini de dile getirdi. Yıllarca ünlü sanatçıların arkasında çaldığını belirten Gügük, "Bir müzisyen nasıl bir saz ister biliyorum. Onun için darbuka, bendi, elbani, asma davul ve zilli tef olmak üzere 20'ye yakın vurmalı sazı kendimiz üretiyoruz. Profesyonel, amatör ya da öğrenciler için yepyeni ve alternatif bir mağaza İzmirlilerin hizmetinde" dedi. Açılış töreninin ardından sürpriz bir şekilde mağazaya gelen Mikrop Hikmet ve ünlü sanatçı Hayri Küçük, eski dostları olan Salim Gügük için hem sahne aldı hem de perküsyon şov yaptırdı.
KAHRAMAN DURAK

kalan karakter 1000

Onur Onur

Servan gügük vardır orda en ortada

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.11.2012 10:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.