• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Öğrencilerin tasarladığı yatlar büyük ilgi gördü

Öğrencilerin tasarladığı yatlar büyük ilgi gördü

29.11.2012, 00:00

Türkiye'de ilk kez İzmir Ekonomi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılan Yat Tasarımı Yüksek Lisans programı öğrencilerinin projeleri, İZFAŞ Boatshow Tekne-Yat ve Denizcilik Fuarı'nda sergilendi. Öğrencilerin birbirinden farklı projelerinden oluşan sergi, fuar süresince büyük ilgi gördü. Dünyada lüks yat üretim sektöründe ilk üç sırada yer alan Türkiye'nin tasarımcı ihtiyacına cevap vermek amacıyla açılan Yat Tasarımı Yüksek Lisans Programı'nda öğrenciler katamaran, yelkenli tekne ve motoryat gibi projeler tasarlıyor. 3 dönem süren teorik derslerin yanı sıra öğrenciler proje stüdyosunda hayal ettikleri tekneleri tasarlama imkanı buluyor.
Yrd. Doç. Dr. Emre Ergül, Yrd. Doç. Dr. Markus Wilsing, Yrd. Doç. Dr. Can Özcan, Yrd. Doç. Dr. Tolga Benli, Doç. Dr. Osman Demirbaş ile part time öğretim üyeleri Prof. Dr. Mustafa İnsel ve Doç. Dr. Gökdeniz Neşer'in ders verdiği Yat Tasarımı Yüksek Lisans Programı'nda öğrenciler bugüne kadar pek çok teknenin iç mekan tasarımını yaptı.


Öğrencilerin tasarladığı yatlar büyük ilgi gördü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.