Mazhar Toğrul'dan İzmir'de ikinci sergi

Giriş Tarihi:25.01.2013, 17:46 Güncelleme Tarihi:25.01.2013, 17:46
Sürrealist (gerçeküstü) resimleriyle, Türkiye'nin bu alandaki önemli ressamlarından biri olan ve sanat dünyasının yakından tanıdığı Mazhar Toğrul, İzmir'de ikinci sergisini açtı. Üç yıl önce İstanbul'dan ayrılıp İzmir'de yaşamaya başlayan Toğrul, 25 yıldır yaptığı resimleri İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi'nde sergilemeye başladı. Serginin açılışını İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ın eşi Berrin Kıraç yaparken, "Böyle büyük bir sanatçı ve eserlerinin İzmirli sanatseverlerle buluşması çok önemli. İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi, kentin sanat yaşamı için önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor" dedi.

47 eseri sergileniyor

Açılışa katılan bir diğer önemli isim olan Devlet eski Bakanı Işılay Saygın ise sanatın önemine vurgu yaparak, "Çok önemli bir sanatçının sergisi bugün burada bizlerle buluştu. Unutmayalım ki herşey olunabilir ama sanatçı olunamaz" diye konuştu. Açılışın ardından Kıraç ve Saygın, Toğrul ile birlikte sergiyi gezdi. SÜrrealist eserleriyle dikkat çeken Tuğrul'un sergide 47 eseri bulunurken İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden ödüller alan ve yurtdışında eğitim gören ressam Mazhar Toğrul'un 15. sergisinin, 7 Şubat tarihine kadar açık kalacağı açıklandı. KAHRAMAN DURAK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.