• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

"Deri'n Fikirler" görücüye çıktı

3. “Deri’n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması”nda finale kalan eserler görücüye çıktı. Ünlü tasarımcılar Ümit Ünal ve Hatice Gökçe gençlere tüyolar verdi

Deri'n Fikirler görücüye çıktı

15.04.2013, 00:00

ERCAN AKGÜN (HABER MERKEZİ)

Türkiye'deki deri endüstrisinin tasarım ve üretim kalitesini simgeleyen ürün kimliğini desteklemek, üretilen derilerin kullanım olanaklarını arttırmak, bu alanda uygulanabilir özgün fikirler geliştirmek, genç yeteneklere destek vererek uzun vadede ülkemizdeki deri sektörüne katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Deri Tanıtım Grubu, Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (DEÜ GSF) işbirliğinde bu yıl 3. kez düzenlenen, "Deri'n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması"nda finale kalan eserler görücüye çıktı. Finale seçilen tasarımcıların çalışmaları için Ege İhracatçı Birlikleri'nde (EİB) workshop düzenlendi. Dünyaca ünlü tasarımcılar Ümit Ünal ve Hatice Gökçe'nin de aralarında bulunduğu sektör temsilcileri, genç tasarımcılara tasarımların daha güzel hale gelmesi için tüyolar verdi. Geçen yıl yapılan "Deri'n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması"nda dereceye giren tasarımları, Rönesans Ajans mankenleri Sude Gelişli, İrem Başeğmez, Nazlı Demir ve Kaan Üçler tanıttı. Bu yıl üçüncüsü yapılan yarışmanın final organizasyonu Rönesans Ajans'ın sahibi Akif Örük'ün koreografisinde 23 Mayıs Perşembe akşamı İzmir Arena'da gerçekleştirilecek.

Rakamları artırmak mümkün

Toplantıda konuşan Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Galiko, "Dünya genelinde 17-18 milyar dolarlık deri giysi ihracatı varken biz bu rakamdan 600 milyon dolar pay alabiliyoruz. Bu rakamları daha da artırmamız mümkün. İnandığınız takdirde başarılı olursunuz" dedi.

"Deri'n Fikirler" görücüye çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.