• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Bilim tutkunları buluşuyor

Bilim tutkunları buluşuyor

23.01.2014, 18:47

Özel Ege Lisesi'nin geleneksel yarışmalarına başvurular başlıyor. Fen bilimleri, matematik ve edebiyat alanında klasikleşen ve yoğun ilgi gören yarışmalar Ege Bölgesi'nde TÜBİTAK proje yarışmalarından sonra en kapsamlı ve prestijli yarışmalar olarak nitelendiriliyor. Okulun yıllardır titizlikle yürüttüğü yarışmalara on-line kayıt yapılabileceği gibi, posta yoluyla veya bizzat okula giderek de başvuru yapılıyor.
Özel Ege, genç bilim insanlarını buluşturduğu 12. "Fen Araştırma Projeleri Yarışması"nı, matematik alanında iddialı öğrencileri bir araya getiren 15. "Matematik Yarışması"nı ve yazın hayatına yeni kalemler kazandıran 13. "Günaydın Edebiyat" Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması'nı düzenliyor. Özel Ege Lisesi Müdürü Aylin Musluoğlu, "Üç ayrı alanda yarışma düzenlemenin zorlukları olsa da fen bilimleri, matematik ve edebiyat alanında gençleri teşvik etmekten mutluluk duyuyoruz. Yarışmalarımıza tüm gençlerimizi davet ediyorum. Ülkemizin değişik şehirlerinden her yıl artan sayıda başvuru alan yarışmalarımıza edebiyata, fen bilimlerine ve matematiğe ilgi duyan tüm öğrencileri bekliyoruz." Özel Ege Lisesi yarışma yürütme kurullarının kararı gereğince Özel Egeli öğrencilerin yarışmalara katılmayacak. Yarışma jürileri Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi akademisyenleri ile çeşitli okulların branş öğretmenlerinin yanı sıra edebiyat dünyasının ünlü kalemlerinden oluşuyor. Tüm ilköğretim ikinci kademe ve lise öğrencileri yarışmalara ait detaylı bilgiyi www.egelisesi.k12.tr adresinden edinilebilir.

Bilim tutkunları buluşuyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN