• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Eğitimlerini tatbikatla tamamladılar

Eğitimlerini tatbikatla tamamladılar

27.05.2015, 00:00 Güncelleme Tarihi: 27.05.2015,17:04

Aydın'ın Didim İlçesi'nde görevli itfaiye erleri, 15 gün boyunca süren eğitim ardından düzenlenen tatbikatla bilgilerini sınadı. Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda görevli eğitmen Mutlu Işık öncülüğünde, Didim İtfaiye Grup Amirliği ekiplerine 15 gün süreyle eğitim verildi. Teorik ve uygulamalı eğitimlerde; kapalı alanlarda yangına müdahale, kapalı alanlarda yaralı kurtarma, parlayıcı ve yanıcı gazlara müdahale, araç kesme ayırma teknikleri ve araç içinden yaralı kurtarma konuları anlatıldı.

Eğitimin son gününde, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Didim İtfaiye Grup Amirliği'nin bahçesinde tatbikat gerçekleştirildi. Hurdaya ayrılmış bir otomobilin kullanıldığı tatbikatta, itfaiye ekipleri, araç kesme ayırma teknikleri ile araç içinden yaralı kurtarma çalışmasını uygulamalı gerçekleştirdi. Ardından benzin ile yakılan otomobildeki yangına müdahale edildi. Tatbikat, gerçeğini aratmadı. Eğitmen Mutlu Işık, eğitime katılan personele teşekkür ederek mesleki yaşamlarında başarı diledi.

Eğitimlerini tatbikatla tamamladılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA