• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çorakkapı Camii yatakhane oldu

Çorakkapı Camii yatakhane oldu

17.04.2016, 00:00

İzmir'in Basmane semtindeki tarihi Çorakkapı Camisi, semtteki ucuz otellerde bile yatacak parası olmayanların uğrak yeri haline geldi. Sokakta yaşayanlar geceyi cami avlusunda geçiriyor.

Geçmişte yüzlerce Suriyeli sığınmacının çoluk çocuk kaldığı Basmane'deki Çorakkapı Camisi'nin avlusunda şimdilerde evsizler kalmaya başladı. Cami avlusunda kalanlar gece ayazında üşümemek için buldukları kilim, battaniye veya çarşaflara sarılarak ısınmaya çalıştığı gözleniyor.
Basmane sakinleri, semtin yıllardır açık hava yatakhanesine döndüğünü belirterek, "Burada çok sayıda kimsesiz yaşıyor. Otellerde kalacak parası olmayanlar parklarda, kaderine terk edilmiş eski evlerde, sokaklarda ve cami avlularında sabahlıyor. Çorakkapı Camisi de bu yerlerden biri" dedi.

Çorakkapı Camii yatakhane oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.