• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

TÜRGÖK, görme engellilere öykülerle ışık oldu

TÜRGÖK, görme engellilere öykülerle ışık oldu

05.05.2016, 21:15

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı'nın (TÜRGÖK), 6'ncı Öykü Yarışması sonuçlandı. Türkiye'nin birçok ilinden 50 görme engellinin katıldığı yarışmada gençler ve yetişkinler kategorisinde, 12 görme engelli öykü yazarı ödüle layık görüldü. Gençlerde Derya Güngör birinci, Hatice Çıplak ikinci, Ferit Ünsal üçüncü olurken; Merve Arıcı ve İsmail Uysal, özendirme ödülüne layık görüldü. Yetişinler kategorisinde ise Turhan İçli birinci, Azmi Ermiş ikinci, Damla Hazer ise üçüncü oldu. İbrahim Şafak Güntekin Yazgan özel ödülünü alırken, Furkan Önbaş ve Çiğdem Tuna, özendirme ödülü aldı.

Yazgan'ın hayali

TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan, Türkiye'de eşi benzeri olmayan projelere imza attıklarını belirtti. Yazgan, "Bu kitaplık Gültekin Yazgan'ın hayaliydi ve başardı. Bizler de bu bayrağı taşımaya devam ediyoruz. Amacımız yarışmalarla görme engellileri teşvik etmek ve yaşama bağlanmalarını sağlamaktır.
12 yıldır çıkarttığımız dergilerle ve kabartma kitap değişim programları ile birçok kişiye ulaşıyor ve umut ışığı oluyoruz. Her geçen yıl yarışmadaki öyküler daha bir iddialı oluyor ve her yarışmada aşama kaydediliyor" dedi.

KAHRAMAN DURAK

TÜRGÖK, görme engellilere öykülerle ışık oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN