• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kumru öğretmen destek bekliyor

Kumru öğretmen destek bekliyor

18.06.2016, 00:00

32 yaşındaki Kumru Konak, İzmir'den Hakkari Yüksekova'ya Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak gitti. Bir gün evinde uyuduğu sırada yan binadaki inşaat sırasında dökülen harç, Kumru öğretmenin yattığı duvarın patlamasına neden oldu ve inşaat harcı bir anda üzerine döküldü.
Kumru öğretmen, kalbi durma noktasındayken hastaneye yetiştirildi. 9 aylık bir yoğun bakım sürecinin ardından eve gönderildi. Ancak Kumru öğretmen, yatağa bağımlı hale geldi. Türkiye'de bilinci kapalı hastaları tedavi edecek kliniklerin olmaması sebebiyle kardeşini Almanya'daki klinikte tedavi ettirmek istediğini ifade eden Ali Ekber Konak, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden 'yurt dışında tedavi için uygundur' raporu aldı, ancak Ankara Numune Hastanesi, uygun olmadığı raporunu verdi. Konak, Almanya'daki kliniğin 8 haftalık bir tedavi önerdiğini, bu tedavinin ilk aşamadaki maliyetinin ise Türk parasıyla 100 bin TL olduğunu belirtti ve destek istedi.

Kumru öğretmen destek bekliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.